WYPOMINKI BOBREK 2023 -2024 CZĘŚĆ 2


Godz. 8 : 15

W 2 i 4 niedzielę miesiąca

W jedną niedzielę część 1 w drugą niedzielę część 2

 

 

Prośmy Miłosiernego Boga,

Za przyczyną Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,

Św. Józefa patrona Kościoła Świętego i dobrej śmierci

i Wszystkich Świętych,

aby łaski szczęścia wiecznego dostąpiły dusze zmarłych

polecanych przez nas

w tej modlitwie

 

Z M A R L I :

 

PAPIEŻE:

Benedykt XVI

 

 

BISKUPI KRAKOWSCY:

bp. Julian Groblicki ; bp. Jan Pietraszko; bp. Stanisław Smoleński ;

bp. Albin Małysiak; Kard. Stanisław Nagy; Kard. Franciszek Macharski; bp Tadeusz Pieronek;

Kard. Marian Jaworski;

 

KAPŁANI:

ks. Cyprian Gdowski; ks. Jan Kanty Ziębiński; ks. Andrzej Rozborski; ks. Stanisław Konikiewicz;

ks. Walenty Kassak; ks. Wojciech Lipka; ks. Antoni Kietliński; ks. Tadeusz Kiński; ks. Antoni Kopczyński; ks. Mateusz Solarski; ks. Wojciech Jenczy; ks. Adam Borowiecki;

ks. Wojciech Rybak; ks. Józef Kamski; ks. Bronisław Ataman; ks. Józef Mróz; ks. Ładysław Orzechowski; ks. Stefan Wyszogrodzki;

Kapłani, którzy pracowali w naszej parafii jako wikarzy, kapelanii

oraz kapłani pochodzący z naszej parafii:

ks. Wawrzyniec Gut

 

SIOSTRY SŁUŻEBNICZKI I SZARYTKI

FUNDATORZY, BUDOWNICZY I DOBROCZYŃCY NASZEGO KOŚCIOŁA I KAPLIC:

 

Z Rodzin: Ligęzów, Komorowskich, Wielkopolskich, Jabłonowskich, Sułkowskich, Ogińskich, Sapiehów

 

NASI RODZICE, RODZEŃSTWO, KREWNI, SĄSIEDZI,

PRZYJACIELE, KOLEDZY , ZNAJOMI ,

 

ORAZ WSZYSCY ŚWIĘTEJ PAMIĘCI WIERNI ZMARLI :

 

++ Józef Zaczyk, Józefa i Agnieszka żony, i ++ z rodz: Zaczyk, Szafraniec, Kociołek, Żurek, Lipiński, Najborczyk, Lasoń, + Józef Sowa, Karolina ż., Władysław, Jan, i Kazimierz syn, Stanisław Sowa, Stanisława, Antoni i Michał Ruman, Józef Sowa, Maria ż., Staś i Jan syn ++ z rodz. Sowa, Mrowca, Krzak, Kowal, Miętus, + Emilian Sławiec, Halina ż., Danuta i Zygmunt Wawryniuk, i ++ z rodz. Kaczyńskich, Gwardiak, Okrajek, Horzowskich, Waliszewski, Trela, Gałuszka, Likus, + Veronika Jaschik, + Zofia Sądej, Maria Szablińska; Leokadia Soczyńska ; + Maria Pałac, Mieczysław m., Mieczysław Szwed i ++ z rodz. Pałac, Szwed;

ORAZ:

 

+ Józefa i Ryszard Chylaszek; + Janina Jamróz, Wiktoria i Józef Jamróz, Leon i Maria Janas, Władysław Janas, Andrzej s.; + Józef Tabak, Janusz Lebica, Katarzyna Komenza, Władysław i Sylwester Szałaśny, Zofia i Tadeusz Bystrowski; + Walerian Kądzior, Alfreda ż., Franciszek Norys, Józefa ż., Alojzy Chandzlik, Władysława ż.; + Adam i Maria Janiga, Józef s.; + Anna i Stanisław Cichy, Mirosław s., Filomena i Stanisław Borowiec; + Przemysław Grochal; + Anna i Józef Dudzik, Aleksander s.; + Kazimierz Załubski;

+ Andrzej Szyjka, Józef Zabdyr, Anna Wcisło;+ Marian i Bronisława Matyja, Mieczysław s., Franciszek i Martyna Ziajka, Zygmunt s.; + Fryderyk Mika, Adolf Szałaśny, Katarzyna ż.;      + Emilia i Mieczysław Dąbrowski; + Piotr i Maria Wójcik, Kazimierz i Czesława Polak, Sebastian Zieliński; + Jan Szalonek, Barbara ż.; + Daniel Piekarz, Czesław Piekarz, Genowefa ż.; + Stanisław Opitek, Jacek s., Józef Mańka, Stanisław s., Ferdynand Opitek, Salomea ż.; + Władysław i Emilia Saternus, Adam Puchała, Katarzyna Ziajka;

+ Leon Hendzlik, Salomea ż., Włodzimierz Hendzlik; + Barbara, Helena i Tadeusz Kurasz, Zdzisław, Jan i Aniela Saternus; + Stanisław Kaczmarczyk, Monika Koczur, Stanisław m., Aleksander Dudzik, Bronisława ż.; + Zygmunt Skwarek, Maria i Stanisław Dul; + Maria i Stanisław Mąsior, Genowefa i Zbigniew Kwaśniowski; + Julian Szewczyk, Emilia ż., Bronisław Szewczyk; + Albina Chylaszek, Melania i Sylwester Nowotarski; + Julian Księżarczyk, Stanisława ż.; + Elżbieta i Edward Główczak, Anna i Jan Główczak i ++ z rodz.; + Roman Garncarz; + Czesław Mulik, Zbigniew Hendzlik, Józefa ż., Józef Bebak, Joanna ż.;

+ Marian Cichy, Adam i Zofia Hendzlik, Ryszard Hendzlik, + Marianna Szostek; + Stanisław Pawłowski, Józefa i Franciszek Pawłowski, Rozalia i Kazimierz Szostek, Paweł Szostek i ++ z rodz.; + Wiktoria i Karol Bebak, Mieczysław Gut, Stefania i Jan Pawlik, Feliks Tyrna;            + Agnieszka i Ludwik Wanat; + Bronisława i Henryk Rostek, Henryka Kliś; + Helena i Albin Nikliborc; + Maria Stachura, Hermina i Jerzy Stadnik, Michał i Helena Stachura; + Jerzy Waszkiewicz, Maria ż., Wilhelm Pabiś, Eleonora ż.;+ Stanisław Adamczyk, Jarosław s., Władysław Kubicz; + Tadeusz Czerw, Maria i Jan Jakubas; + Julian Księżarczyk, Stanisława ż.; Dominik Buchała, Helena ż.; + Stefania Guguła, Helena , Marian i Edyta Ciaputa;           + Stanisław i Aniela Puskarczyk, Józef Wilczak; + Krystyna i Wiktor Zabawski; + Rozalia i Józef Opitek, Jerzy Toporek; + Jan Ziajka, Agnieszka ż., Mateusz Ryska, Anna ż., Roman s.; +Maria i Stanisław Mańka, Hermina i Marian Pawela, Stanisław s., Aniela i Stanisław Chylaszek, i ++ z rodz.; + Stefan Burda, Benedykt Hermyt, Ludwika i Franciszek Hermyt;      + Leszek, Stefania i Stanisław Dziędziel; + Józef Bebak, Stanisław i Stefania Klimczak;        + Maria i Bronisław Tocki; + Józefa Zmarzły, Jan i Sterania Mydlarz, Bruno i Maria Zmarzły; + Stefan Gębala; + Michał Żak, Albin i Ewa Chylaszek, Augustyn s., Jolanta Chylaszek;         + Alina Borowiec; + Eugeniusz i Zofia Bużyk; + Maria i Kazimierz Szostek, Władysława i Józef Szostek; + Marianna Szostek;

+ Franciszek Kulig, Genowefa i Andrzej Kulig, Marianna i Piotr Piątek, Joanna i Roman Szpytek; + Stanisław Adamczyk, Jarosław s., Władysław Kubicz; + Jan Paszek, Sylwia ż., Jan s., Jan Kromraj, Andrzej s.; + Beniamin Czarnik, Anna ż., Jadwiga c.; + Józef Buchta, Zofia ż.; + Józef Wanat; + Antonina i Wojciech Bebak, Antonina c,; Ryszard Wiktor, Małgorzata c., Jan Tomera, Salomea ż., Antoni Łowczynowski, Regina ż. Ryszard Pawlik; + Stanisław Lichota, Józef i Joanna Lichota; + Julian Chylaszek, Celina ż.; + Czesław Kaczmarczyk, Zofia Kała, Józef Wiktor, Maria ż.; + Szymon Chabior, Emilia i Alojzy Ząbek, Genowefa i Zygmunt Chabior; + Franciszek Wanat, Stanisława ż., Stefania i Emilia c., Marian Trojak i ++ rodzice;

+ Walenty Kojdecki, Helena ż.; + Halina Leśniak, Kazimierz i Stanisława Leśniak; + Józef Grabowski; + Irena i Walerian Mańkut; + Józef i Antonina Fidyt, Franciszek i Teresa Guguła; +Leszek Waligóra, Ludwik Mika, Stefania ż., Ludwik s.; + Roman Kurdziel i ++ jego rodzice, Janina i Rudolf Krawczyk i ++ ich rodzice;

+ Jan Witkowski, Franciszek i Rozalia Łuczak; + Franciszek Dul; + Krystyna Wilczak, Franciszek m., Stanisław s.; + Eugeniusz Rybak i ++ rodzice i teściowie; +Zenona Pawela, Stefania i Piotr Patyk; +Władysława Wilczak, Józefa i Władysław Księżarczyk, Antonina Wilczak, Zdzisława i Ludwik Wiktor; + Roman Toporek, Anna ż.; + Roman Żmuda Joanna Klimkowicz córka, Jan Kościelnik, Rozalia ż., Roman Żmuda, Franciszka Dusik; + Janina, Józef, Władysław i Stanisław Sermak, Kazimierz Jakubowski, Józef Dyczka; + Emilia i Stanisław Cholewa, Mirosław Bielenin; + Tadeusz Matyja; + Stanisław i Maria Knapczyk, Czesław Mańka; + Aleksander Bebak, Joanna ż.; + Leszek Mańkut, Anna i Stanisław rodzice, Eugenia i Czesław Januszyk, Jadwiga c.; + Ryszard i Mieczysław Chylaszek; + Józef i Janina Księżarczyk, Marian Walczak; + Andrzej Postawa, Jan i Janina Kania, Jan i Antonina Malina; +Marian Toporek, Jadwiga ż., Helena Duda; +Jan Gurdak, Józef s.; +Irena i Jan Paździora; +Katarzyna Sosna i ++ dziadkowie; + Józef Buchta, Zofia ż.; + Józef Wanat; + Kazimierz i Stanisław Saternus, Helena Hajdyła, Maria i Franciszek Gruszka;

+ Helena i Jan Piotrowski, Lucyna c., Antonina i Antoni Szostek; + Czesław Dziwak, Stefania i Józef Szostek, Antonina i Stanisław Dudzik; + Wiesław Biedroń; + Emilia i Józef Chylaszek, Antonina i Adam Chylaszek, Maria i Antoni Malik; Józefa i Augustyn Malik; + Mieczysław Bebak, Stanisława ż., Antoni Piwowarczyk, Ewa ż.; + Stefania i Stanisław Waligóra, Zofia i Jan Faryna, Mieczysław Mika; + Krzysztof, Kazimierz, Józef i Józefa Saferna, Lesław, Anna Domasik;

 

 

 

Oraz:

++ zmarłych i pomordowanych podczas II wojny światowej,

++ w obozach zagłady i łagrach

++ ofiary wypadków, katastrof i kataklizmów,

++ zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian

oraz Dusze w Czyśćcu cierpiąc

Otoczmy nasza modlitwą:

 

Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo…

Wieczny Odpoczynek… lub Dobry Jezu a nasz Panie

 

 

 

Akty strzeliste za zmarłych:

 

  • Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła. Ciebie prosimy…

 

  • Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy, przyjmij je do społeczności swoich Świętych. Ciebie prosimy…

 

  • Boże, spraw, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek. Ciebie prosimy…

 

MÓDLMY SIĘ:

Boże, Dawco przebaczenia i miłośniku zbawienia ludzkiego, dozwól rodzicom, krewnym i dobrodziejom, którzy już z tego świata zeszli, by za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i wszystkich świętych Twoich uczestniczyli w szczęśliwości wiecznej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen .

 

Módlmy się:

Boże, Stwórco i odkupicielu wszystkich wiernych, udziel duszom sług i służebnic Twoich odpuszczenia wszystkich grzechów, niech przez pokorne prośby nasze dostąpią zbawienia, którego zawsze pragnęły. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

Módlmy się:

 

Boże, Ty sprawiłeś, że Twój Syn zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, daj wszystkim wiernym zmarłym udział w Jego zwycięstwie nad śmiercią, aby mogli na wieki oglądać Ciebie , swojego Stwórcę i Odkupiciela. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą i Duchem Świętym, żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

 

Za nas samych:

 

Boże, Twoje dni trwają bez końca, a Twoje miłosierdzie jest bez granic, spraw, abyśmy zawsze pamiętali, że nasze życie jest krótkie, a godzina śmierci przed nami zakryta. Niech Duch Święty prowadzi nas przez świat w świętości i sprawiedliwości, abyśmy służyli Tobie w społeczności Twojego Kościoła z mocną wiarą, z pełną pociechy nadzieją oraz w doskonałej miłości z wszystkimi ludźmi i doszli szczęśliwie do twojego Królestwa. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

MODLITWA ANIOŁ PAŃSKI

 

P: Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi.

W: I poczęła z Ducha Świętego.

Zdrowaś Maryjo…

 

P: oto ja , służebnica Pańska .

W: Niech mi się stanie według słowa Twego.

Zdrowaś Maryjo…

 

P: A Słowo stało się ciałem.

W: I zamieszkało miedzy nami.

Zdrowaś Maryjo…

 

P: Módl się za nami święta Boża Rodzicielko.

W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

 

P: Módlmy się:

Łaskę Twoja prosimy cię, Panie, racz wlać w serca nasze, abyśmy którzy za zwiastowaniem anielskim Wcielenie Chrystusa, Syna Twego poznali, przez Mękę Jego i Krzyż do chwały zmartwychwstania byli doprowadzeni. Przez Chrystusa Pana naszego.

 

W: Amen.

 

W okresie Wielkanocnym:

 

P: Królowo nieba wesel się , alleluja.

W: Bo Ten, któregoś nosiła, alleluja.

P: Zmartwychwstał, jak powiedział, alleluja.

W: Módl się za nami do Boga, alleluja.

P: Raduj się i wesel panno Maryjo, alleluja.

W: Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja.

 

P: Módlmy się:

 

Boże, któryś raczył weselić świat przez zmartwychwstanie Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, daj, prosimy, abyśmy przez Jego Rodzicielkę, Maryję Pannę, dostąpili radości życia wiecznego. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.