WYPOMINKI BOBREK 2023 -2024 CZĘŚĆ 1

W Y P O M I N K I BOBREK 2023 / 2024

 

Godz. 8:15

W 1 i 3 niedzielę miesiąca

W jedną niedzielę część 1 w drugą niedzielę część 2

 

Prośmy Miłosiernego Boga,

Za przyczyną Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,

Św. Józefa patrona Kościoła Świętego i dobrej śmierci

i Wszystkich Świętych,

aby łaski szczęścia wiecznego dostąpiły dusze zmarłych

polecanych przez nas

w tej modlitwie

 

Z M A R L I :

 

PAPIEŻE

Benedykt XVI

 

BISKUPI KRAKOWSCY:

bp. Julian Groblicki ; bp. Jan Pietraszko; bp. Stanisław Smoleński ;

KAPŁANI:

ks. Cyprian Gdowski; ks. Jan Kanty Ziębiński; ks. Andrzej Rozborski; ks. Stanisław Konikiewicz; ks. Walenty Kassak; ks. Wojciech Lipka; ks. Antoni Kietliński; ks. Tadeusz Kiński; ks. Antoni Kopczyński; ks. Mateusz Solarski; ks. Wojciech Jenczy; ks. Adam Borowiecki;

ks. Wojciech Rybak; ks. Józef Kamski; ks. Bronisław Ataman; ks. Józef Mróz; ks. Ładysław Orzechowski; ks. Stefan Wyszogrodzki;

Kapłani , którzy pracowali w naszej parafii jako wikarzy, kapelanii oraz kapłani pochodzący z naszej parafii:

ks. Wawrzyniec Gut

 

SIOSTRY SŁUŻEBNICZKI I SZARYTKI

FUNDATORZY, BUDOWNICZY I DOBROCZYŃCY NASZEGO KOŚCIOŁA I KAPLIC:

 

Z Rodzin: Ligęzów, Komorowskich, Wielkopolskich, Jabłonowskich, Sułkowskich, Ogińskich, Sapiehów

 

NASI RODZICE, RODZEŃSTWO, KREWNI, SĄSIEDZI,

PRZYJACIELE, KOLEDZY , ZNAJOMI ,

ORAZ WSZYSCY ŚWIĘTEJ PAMIĘCI WIERNI ZMARLI :

 

+ Józef Zaczyk, Józefa i Agnieszka żony, i ++ z rodz: Zaczyk, Szafraniec, Kociołek, Żurek, Lipiński, Najborczyk, Lasoń, + Józef Sowa, Karolina ż., Władysław, Jan, i Kazimierz syn, Stanisław Sowa, Stanisława, Antoni i Michał Ruman, Józef Sowa, Maria ż., Staś i Jan syn ++ z rodz. Sowa, Mrowca, Krzak, Kowal, Miętus, + Emilian Sławiec, Halina ż., Danuta i Zygmunt Wawryniuk, i ++ z rodz. Kaczyńskich, Gwardiak, Okrajek, Horzowskich, Waliszewski, Trela, Gałuszka, Likus, + Veronika Jaschik, + Zofia Sądej, Maria Szablińska; Leokadia Soczyńska – Fajkel; + Maria Pałac, Mieczysław m., Mieczysław Szwed i ++ z rodz. Pałac, Szwed;

ORAZ:

 

+ Roman Matyja, Konstancja ż., Mieczysław s., Franciszek Kucharczuk, Maria ż., Michał i Józef syn, Katarzyna c., Tomasz Kociszewski; + Jan Handzlik, Paweł s., Kazimierz Kiełaszek, Joanna ż., Piotr Porębski; + Antonina i Józef Szyjka, Lucjan Ząbek, Jerzy i Kamil Ząbek, Ireneusz Skucha; + Eugenia i Stefan Krawczyk, Stanisław s., Janina i Eugeniusz Krzyszowscy, Stanisław s., Maria i Małgorzata córki;

+ Franciszek Nędza, Maria ż., Paweł Paliwoda, Anna Krzemień; Adam Hendzlik, Zofia ż., Tadeusz s.; Włodzimierz Saternus, Sławomir i Damazy synowie; + Maria Zamarlik i ++ rodzice, Wanda i Franciszek Zamarlik i ++ z rodziny, Krystyna Grzeszczuk i ++ z rodziny, Władysław Saternus i ++ z rodziny, Anna i Roman Toporek i ++ z rodziny; + Julian Dziwak, Dominika ż., Zbigniew Kubek, Amalia ż.; + Jan i Aniela Dziwak, Bogusław Ząbek;

+ Marian Burda, Józef Misik, Aniela ż., Kazimierz s., Roman Chylaszek, Helena ż.; + Maria i Józef Zabawscy, Władysław Saternus; + Stanisław i Honorata Piwowarczyk, Tadeusz Łukaszka; + Jan Gworek, Maria ż.; + Maria Bebak, Jan Dragosz, Grażyna c.; + Alojzy i Stanisława Buchta, Józef i Stefania Wierońscy, Wojciech i Elżbieta Buchta; + Walerian Dłubisz, Klaudia Zielińska, Alojzy i Zofia Dłubisz; + Zygmunt Tłamacz, Walerian i Teresa Tłamacz, Franciszek, Stefania i Kazimierz Zamarlik; Karol Gabryś, Józefa ż., Marian Zabawski, Alicja ż., Jan Malik, Zofia ż.; Ludwik i Antonina Zamarlik, Władysław i Augustyna Melon;         + Ludwik Chylaszek, Jadwiga ż., Dariusz Bartula, Kazimierz Bartula, Maria ż.;

+ Krzysztof Czyż, Piotr i Zuzanna Chylaszek, Irena Polańska, Maria Bies, Edward i Halina Czyż; + Jan Sowa, Anna ż., Maria c., Józef Dłubisz, Maria ż., Honorata c., Franciszek s.,Tadeusz Nita, Pelagia ż.; + Genowefa i Rudolf Wanat, Antonina Kądzior, Ludwika i Tadeusz Ławczys, Józefa Ryska, Ewa i Józef Sobanik; +Józef Guja, Justyna ż.,Wiesław s.; Dominika i Tadeusz Krawczyk, Anna Czopek;  + Maria i Tadeusz Trybuś, Krystyna Kubisty;

+ Tadeusz Banaś, Helena Guja i jej mąż; + Zdzisław Dziędziel, Stefania i Władysław Hendzlik, + Sylwester i Alojza Grabowski, Sylwester i Justyna Pawela i ++ z rodz.; + Józefa i Jan Okrzesik, Anna i Józef Waliczek; Aniela i Leon Wanat; + Alojzy i Anna Jamróz, Marian Gębala; + Bernadeta i Henryk Kuczminski, + Czesław Kaczmarczyk, Józef i Stanisław s., Jan Dziwak, Maria ż., Roman s., Maria Piwowarczyk; + Walenty Pawela, Anastazja ż.;

+ Stanisław i Edward Dziwak; + Józef Saternus, Bronisława ż., Franciszek Wilczak, Maria ż.; + Wojciech i Wiktoria Bebak; + Stanisław Guja, Janina ż., Władysław Liwski, Genowefa ż., Wiktor Bebak; +Stanisław i Władysława Pędrys, Renata Szyjka;+ Józef Szalonek;

+ Ludwik Szpytek, Emilia ż., Ludwik s.; +Michalina i Józef Buchta, Stanisław s., Maria i Kazimierz Dziuba; + Ludwika i Alojzy Wilczak, Wanda i Julian Wołkowicz, Dorota c., Janusz i Krzysztof s.;      + Franciszek Piwowarczyk, Antonina i Józef Ciaputowie; + Józef Szyjka, Stefan Śmigacz, Anna ż, Józefa Śmigacz;

+ Sylwester i Stefania Toporek; + Ferdynand Soból, Jan i Antonina Koczur; + Stanisław Puchała, Stefan Kądzior, Czesława ż., Grzegorz s.; + Anna, Stefan i Henryk Opitek, Jan i Zofia Opitek, Jan i Wiktoria Pawela; + Salomea i Józef Bernaś, Emilia i Marian Bernaś;         + Stanisław Szewczyk, Joanna ż., Stanisław Szewczyk, Rozalia ż., Józef Ząbek, Aniela ż., Czesław Kaczmarczyk, Józef i Stanisław s., Stanisława i Janina Szewczyk; + Maria i Józef Szalonek, Bronisław Szalonek, Andrzej Szpak; + Wiktor Pawela; ++ z rodz. Odój;

+ Władysław Kaczmarczyk, Stanisław Lipka; + Jerzy i Jadwiga Kulig; + Andrzej Ciołkowski, Józef i Halina Dyczka, Piotr i Ryszarda Dyczka; Teresa Rozwadowska; + Władysława i Franciszek Ryska; +Jan Chylaszek, Józefa ż., Władysław Cholewa, Maria ż., Franciszek Bebak, Franciszek s., Emil Cholewa, Ludwik Chylaszek, Rozalia Mika; + Bronisław Guja Adam Guja, Damian s., Stanisław Guja, Maria ż., Rozalia c.; + Eugenia i Leopold Muś, Anna i Kazimierz Lichota, Maria i Józef Kryska; + Stanisław Waliczek, Krystyna ż., Władysław Matura, Stanisława ż., Mieczysław s.;             + Józefa Wilczak, Jan Bebak, Ewa ż., Maria c.; + Julian Chylaszek, Stanisława ż., Czesław s., Albin Curzydło, Anna ż., Mirosława Chylaszek; + Franciszek i Ludwika Mańka, Jan i Genowefa Leksander;

+ Antoni i Ludwika Malina; + Józef Minkiewicz, Bronisława ż., Alojzy i Rozalia Chandzlik, Franciszek i Władysława Langwińscy, Maria Wierdanek; + Kazimiera Zabawska;

+ Władysława i Augustyn Szostek, Konstancja i Ludwik Chylaszek, Antoniona c., Bronisława Niesyto, Helena Marusza, Danuta Drabek; + Maria i Bruno Zmarzły, Stefania i Jan Mydlarz, Józefa Zmarzły, Iwona Wanat; + Józef Klima, Eugeniusz Bebak, Stanisław Kępa, Emilia Kubasiak; + Maria i Kazimierz Szostek, Władysława i Józef Szostek; + Leonarda i Teofil Wanat; + Włodzimierz Księżarczyk; Franciszek i Maria Księżarczyk; Franciszek i Stefania Ryska; + Franciszek Kulig, Genowefa i Andrzej Kulig, Marianna i Piotr Piątek, Joanna i Roman Szpytek; + Jan Paszek, Sylwia ż., Jan s., Jan Kromraj, Andrzej s.;

+ Helena Sowa; + Balbina Hendzlik;

Oraz:

++ zmarłych i pomordowanych podczas wojen światowych,

++ w obozach zagłady i łagrach

++ ofiary wypadków, katastrof i kataklizmów,

++ zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian

oraz Dusze w Czyśćcu cierpiące

Otoczmy nasza modlitwą:

 

Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo…

Wieczny Odpoczynek… lub Dobry Jezu a nasz Panie

 

Akty strzeliste za zmarłych:

 

  • Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła. Ciebie prosimy…

 

  • Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy, przyjmij je do społeczności swoich Świętych. Ciebie prosimy…

 

  • Boże, spraw, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek. Ciebie prosimy…

 

MÓDLMY SIĘ:

Boże, Dawco przebaczenia i miłośniku zbawienia ludzkiego, dozwól rodzicom, krewnym i dobrodziejom, którzy już z tego świata zeszli, by za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i wszystkich świętych Twoich uczestniczyli w szczęśliwości wiecznej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen .

 

Módlmy się:

Boże, Stwórco i odkupicielu wszystkich wiernych, udziel duszom sług i służebnic Twoich odpuszczenia wszystkich grzechów, niech przez pokorne prośby nasze dostąpią zbawienia, którego zawsze pragnęły. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

Módlmy się:

 

Boże, Ty sprawiłeś, że Twój Syn zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, daj wszystkim wiernym zmarłym udział w Jego zwycięstwie nad śmiercią, aby mogli na wieki oglądać Ciebie , swojego Stwórcę i Odkupiciela. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą i Duchem Świętym, żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

 

Za nas samych:

 

Boże, Twoje dni trwają bez końca, a Twoje miłosierdzie jest bez granic, spraw, abyśmy zawsze pamiętali, że nasze życie jest krótkie, a godzina śmierci przed nami zakryta. Niech Duch Święty prowadzi nas przez świat w świętości i sprawiedliwości, abyśmy służyli Tobie w społeczności Twojego Kościoła z mocną wiarą, z pełną pociechy nadzieją oraz w doskonałej miłości z wszystkimi ludźmi i doszli szczęśliwie do twojego Królestwa. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

MODLITWA ANIOŁ PAŃSKI

 

P: Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi.

W: I poczęła z Ducha Świętego.

Zdrowaś Maryjo…

 

P: oto ja , służebnica Pańska .

W: Niech mi się stanie według słowa Twego.

Zdrowaś Maryjo…

 

P: A Słowo stało się ciałem.

W: I zamieszkało miedzy nami.

Zdrowaś Maryjo…

 

P: Módl się za nami święta Boża Rodzicielko.

W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

 

P: Módlmy się:

Łaskę Twoja prosimy cię, Panie, racz wlać w serca nasze, abyśmy którzy za zwiastowaniem anielskim Wcielenie Chrystusa, Syna Twego poznali, przez Mękę Jego i Krzyż do chwały zmartwychwstania byli doprowadzeni. Przez Chrystusa Pana naszego.

 

W: Amen.

 

W okresie Wielkanocnym:

 

P: Królowo nieba wesel się , alleluja.

W: Bo Ten, któregoś nosiła, alleluja.

P: Zmartwychwstał, jak powiedział, alleluja.

W: Módl się za nami do Boga, alleluja.

P: Raduj się i wesel panno Maryjo, alleluja.

W: Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja.

 

P: Módlmy się:

Boże, któryś raczył weselić świat przez zmartwychwstanie Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, daj, prosimy, abyśmy przez Jego Rodzicielkę, Maryję Pannę, dostąpili radości życia wiecznego. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.