OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.08.2022 - 21.08.2022

1. 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

Od chwili chrztu bierzemy udział w trudnym biegu. Nieraz opadamy z sił, poddajemy się zwątpieniu, dokładamy sobie balast grzechów. Słowo Boże daje nam dziś wskazówkę, jak dobiec do mety: „Mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków” jak dzisiejszy patron św. Maksymilian Maria Kolbe, czy również ci co zgromadzili się na Eucharystii, aby wpatrywać się w Jezusa i świecić Jego dzień.

2. Serdecznie dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób otwarli się na pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę poprzez składane ofiary do puszek, przygotowanie poczęstunku, wody, za włączenie się w wszelka pomoc wolontaryjną wobec nich. Również oni też dziękują za wielką życzliwość.

3. Jutro uroczystość Wniebowzięcia N M P. Porządek Mszy św. jak w niedziele, na każdej poświęcenie ziół i kwiatów. O 11: 15 Msza św. Dożynkowa za zbiory.

Więcej…
 
Nasz Dom - lipiec / sierpień 2022

Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!
Kliknij, aby przeglądać!

 
Ogłoszenie - Nabór do terytorialnej służby wojskowej

Czytaj dokument ->

 
DEKRET

W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

Do niniejszej Penitencjarii Apostolskiej dotarło wiele próśb Świętych Pasterzy, aby w tym roku, z powodu epidemii COVID-19, zmieniono pobożne dzieła w celu uzyskania odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych, które można uzyskiwać zgodnie z normą „Wykazu odpustów” (nad. 29, § 1). Dlatego Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, chętnie ustanawia i określa, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one zakazane:

Więcej…
 
APEL O POSZANOWANIE NIEDZIELI JAKO DNIA WOLNEGO DO PRACY

Czytaj >>

 
APEL RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA I POKOJU SPOŁECZNEGO

1. Dzisiaj, kiedy przez nasz kraj przetacza się fala ulicznych protestów, Papież Franciszek w czasie audiencji ogólnej skierował ważne i znaczące słowa do Polaków. Przypomniał w nich św. Jana Pawła II, który „zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Słowa te wpisują się w nieustanne wołanie Kościoła o ochronę, także prawną, życia każdego człowieka, również nienarodzonego, zgodnie z przykazaniem „Nie zabijaj”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>