OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.11.2023 - 26.11.2023

  33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

 2. Dziś przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka VII Światowy Dzień Ubogich w Kościele, pod hasłem: «Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka» (Tb 4,7). Część składki przeznaczona jest na sprawy związane z obchodzonym Światowym Dniem Ubogich.

 3. Przyszła niedziela kończy okres liturgiczny Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie Adwent, rozpoczynający nowy rok liturgiczny.

 4. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza w przyszłą niedzielę na obchody Diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Informacje w gablocie.

 5. W środę na Mszę św. o 17: 30 zapraszamy uczniów z kl. 6 i 7 przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy spotkanie formacyjne.

   

 6. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim: ; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych; Jest STAŚ – dla przedszkolaków; Dla młodzieży – MIŁUJMY SIĘ; Jest nowy numer MISYJNE DROGI, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY. Życzymy owocnej lektury.

 7. Do 14 grudnia br. w Zamku Królewskim na Wawelu czynna jest wystawa "Obraz Złotego Wieku", która jest okazją do podziwiania w historycznych wnętrzach eksponatów rzadko pokazywanych, a ukazujących bogaty świat sztuki i kultury doby renesansu.

 8. Nadal trwają prace związane z remontem schodów dlatego prosimy o ostrożność podczas wchodzenia a zwłaszcza wychodzenia z kościoła – nierówność i śliskość . W tygodniu korzystamy z wejść przez zakrystię lub kaplicę.

 9. Zeschłe chryzantemy prosimy składać w jednym miejscu usuwając doniczkę. Plastikowe doniczki, szkło, wkłady po zniczach i sztuczne kwiaty wrzucamy do kontenera. Dziękujemy.

 10. Dobrej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom i wszystkim - Szczęść Boże.