OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.11.2023 - 19.11.2023

    32 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przychodzimy więc, by stanąć przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne.

  2. Zostały rozpoczęte prace z remontem schodów do kościoła. Troszkę to potrwa. Chcemy o ile się da wykorzystać materiał do obłożenia schodów bocznych na plebanię. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożność. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert, jeśli by ktoś chciałby się dołączyć z większą ofiarnością to bardzo prosimy i już z góry dziękujemy za hojność.

  3. Kościół dziś obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on przeżywany pod hasłem "To jest nasz dom". Część tacy dzisiejszej zostanie przekazana na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.. Dziękujemy za ofiarność.

     

  4. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim: Którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę; O czy rozmawiano na Synodzie; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych – o Narodowym Święcie Niepodległości; Jest STAŚ – dla przedszkolaków; Dla młodzieży – MIŁUJMY SIĘ; Jest nowy numer MISYJNE DROGI, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY. Życzymy owocnej lektury.

  5. Ponieważ remontowane są schody do kościoła i na plebanię, bardzo prosimy o ostrożność. W tygodniu wchodzimy do kościoła przez zakrystię lub kaplicę. Bardzo prosimy aby po zmierzchu nosić jasne ubrania i przy ubraniach odblaski, abyśmy byli widoczni dla innych użytkowników dróg, a kierowców o większą ostrożność.

  6. Dobrej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom - Szczęść Boże.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Fundacja Towarzyszenia Rodzinie,

serdecznie zapraszają rodziców dzieci szkół podstawowych (zwłaszcza rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej) do bezpłatnego udziału w projekcie "Rodzina przede wszystkim! Budowa pozytywnej wizji rodziny, integracja oraz zapewnienie wsparcia w sytuacjach trudnych dla rodzin." Projekt zakłada wsparcie rodzin i ich poszczególnych członków w oparciu o pozytywną, chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. Jest on całkowicie nieodpłatny dla uczestników. Projekt ten realizowany jest między innymi w Chrzanowie w parafii św. Mikołaja. Pierwsze spotkanie, odbędzie się już w sobotę 18 listopada  od godziny 10.00 do 14.00. Możliwość indywidualnych spotkań z psychologami, pedagogami, którzy służą swoimi kompetencjami, by pomagać rodzicom dzieci w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału! Trzeba się zapisać tylko przez stronę internetową: https://ftrodzinie.pl/, natomiast informacje o projekcie dostępne są również na Facebooku: https://m.facebook.com/