OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5.11.2023 - 12.11.2023

    31 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie

  2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją obecnością i modlitwą uświetnili obchody Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w kościele i na cmentarzu. Dziękujemy osobom, które przywiozły kwiaty na udekorowanie kościoła z okazji Uroczystości Poświęcenia Kościoła i Wszystkich Świętych i przyozdobili nimi kościół. Dziękujemy również tym, którzy przez październik znaleźli czas na wspólną modlitwę różańcową w naszym kościele.

  3. Przypominamy że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwy przynajmniej w myśli za zmarłych i ofiarować je za dusze w czyśćcu cierpiące. W pozostałe dni roku jest to odpust cząstkowy.

  4. W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę o godz. 8:00.

  5. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim: Jak się włączyć w czyjeś umieranie; Radykalna miłośniczka życia czyli o Wandzie Półtawskiej; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych – o Narodowym Święcie Niepodległości; Jest STAŚ – dla przedszkolaków; Jest nowy numer MISYJNE DROGI. Życzymy owocnej lektury.

  6. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert. W drugą niedzielę listopada, Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie on przeżywany pod hasłem "To jest nasz dom". Zebrana taca w przyszłą niedzielę zostanie przekazana na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Dziękujemy za ofiarność.

  7. Z naszej wspólnoty odeszła do domu Ojca + Balbina Hendzlik, l. 85. Jej pogrzeb jutro w poniedziałek o godz. 13: 00. Dobry Jezu, a nasz Panie ...

  8. Dobrej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom - Szczęść Boże.