OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.09.2023 - 24.09.2023

    24 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat

  2. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się w dzisiejszą niedzielę. Rozpoczęcie o godz. 9:00 u Piłata – Droga Krzyżowa, o 11:00 Msza św. przed Bazyliką z poświęceniem ziarna, której przewodniczy nasz Metropolita.

  3. W sobotę odbył się w naszej parafii Parafialny Dzień Chorych i Seniorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeżyciu tego wydarzenia.

  4. W przyszłą niedzielę w parafiach naszej Archidiecezji przeżywany jest Dzień Modlitw za Młodzież. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele Duszpasterstwa Młodzieży. Bóg zapłać za ofiarność.

  5. Ks. Michał Leśniak z parafii Żarki organizuje w lutym pielgrzymkę do Ziemi Świętej dla chętnych z okolicznych parafii. Informacje są na plakacie w gablocie i stronie naszej parafii.

  6. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim: ; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków ; Życzymy owocnej lektury. Są również kalendarze na przyszły rok z GOŚCIA NIEDZIELNEGO w cenie 20 zł.

  7. Dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże wszystkim zwłaszcza solenizantom.