OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.05.2023 - 28.05.2023

1. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca. Po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia - być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św. i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele powszechnym okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszej diecezji przedłużony jest ten okres do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli 4 czerwca, do naszego odpustu parafialnego.

3. Nabożeństwach majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę litanię do NMP odśpiewamy po Mszach świętych. Zachęcamy do odprawiania majówek również w gronie rodziny i przy kapliczkach.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa nr 22 - 66 za troskę o świątynię. W sobotę na 9:00 prosimy mieszkańców ul. Parkowa nr 68 - 112.

5. W ubiegłą niedzielę, składka gospodarcza do kopert wyniosła 4300 zł., na konto parafialne wpłynęło 3830 zł.. W dzisiejszą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać do puszek po Mszach św., aby pomóc wesprzeć akcję wspólnoty Braterstwa Chorych i Niepełnosprawnych Ruchowo w zorganizowaniu pielgrzymki do Lourdes we wrześniu. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: O Pańskim wniebowstąpieniu czyli nowej formie obecności Jezusa wśród nas; jest również MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków – wydania czerwcowe,

7. Wielu łask solenizantom tego tygodnia. Dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże wszystkim.