OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.05.2023 - 21.05.2023

1. 6 NIEDZIELA WIELKANOCY

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życic i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stoimy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.

2. Zapraszamy do uczestnictwa przez miesiąc maj w nabożeństwach majowych, które są w kościele w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę litanię do NMP odśpiewamy po Mszach świętych. Zachęcamy do odprawiania majówek również w gronie rodziny i przy kapliczkach.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

4. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o 11:15 dzieci z kl. 4 będą uczestniczyć w Mszy św. w rocznicę swojej I Komunii św. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i ich rodzinach.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci dzieci rocznicowych za troskę o świątynię. W sobotę na 9:00 prosimy mieszkańców ul. Parkowa nr 22 - 66.

6. W dzisiejszą niedzielę, drugą miesiąca, składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać do puszek po Mszach św., aby pomóc wesprzeć akcję wspólnoty Braterstwa Chorych i Niepełnosprawnych Ruchowo w zorganizowaniu pielgrzymki do Lourdes we wrześniu. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

7. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: o tym, że Kościół marzeń istnieje; O przesłaniu św. Stanisława dla nas Polaków i o błogosławionym w dżinsach; jest również MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków.

8. Wielu łask solenizantom tego tygodnia, a dzieciom przeżywającym rocznicę swojej Pierwszej Komunii św.. Dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże wszystkim.