OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.03.2023 - 02.04.2023

1. 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi. Grzechy powodują śmierć i oddalają nas od źródła życia, którym obdarzył nas Bóg na chrzcie świętym.

2. Dzisiaj ostatni dzień rekolekcji parafialnych. Dziękujemy O. Piotrowi Groduszewskiemu z zakonu Ojców Trynitarzy, który pracuje obecne we Włoszech pod Rzymem, za trud przepowiadania do naszych serc Słowa Bożego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest dla niego.

3. Jutro w poniedziałek w DPS o 16:00 będzie Msza św. z poświęceniem odnowionego ołtarza, a w naszym kościele o godz. 17:00 będzie Msza św. z udzieleniem młodzieży kl 7 i 8 sakramentu bierzmowania, oraz poświęceniem odnowionych drzwi do naszej świątyni.

4. Dziękujemy rodzicom i kandydatom do bierzmowania za troskę o naszą świątynię, a w sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańcom ul. Starowiejska nr 29 – 46 i ul. Głogowej 1 – 13, aby zatroszczyli się o wygląd naszego kościoła.

5. W piątek po Mszy św. o 16: 30 Droga Krzyżowa, a w niedzielę o 15:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i dodatkowa Msza św. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

6. W sobotę pierwszą miesiąca o 8: 00 Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych i różańcem, i od 9:00 udamy się do chorych i starszych ze spowiedzią i Komunią św. prosimy zgłosić ich w zakrystii do piątku.

7. W przyszłą niedzielę – Palmową – na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a na Mszę św. o 11:15 zapraszamy dzieci z palmami , aby przyniosły własnoręcznie wykonane. Jak będzie pogoda to będzie na początku Mszy procesja z palmami wokół kościoła.

8. Natomiast po południu w niedzielę Palmową o godz. 17:00 zapraszamy, po przerwie pandemicznej, na Drogę Krzyżową z Gromca do Bobrka i do Gorzowa. Prosimy druhów z OSP o zabezpieczenie trasy przejścia.

9. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: kolejne rozważanie wielkopostne: Krzywdy cierpliwie znosić; Jest też GOŚĆ EXTRA o znakach Bożej Męki – w cenie 14 zł. ; MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych – jak zmierzyć się z Wielkim Postem część II. STAŚ – dla przedszkolaków, wydanie świąteczne. Życzymy dobrej lektury

10. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 4 Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Oświęcimiu serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty Ekonomika, który odbędzie się we wtorek 4 kwietnia 2023 r. w godzinach od 8.00 do 13.00 w budynku szkoły przy ulicy Obozowej 39 w Oświęcimiu.

11. Chór kameralny z parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu serdecznie zaprasza na koncert „ Muzyka na Wielki Post”, w sobotę 1.04. o godz. 17: 00 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Natomiast Wspólnota Odnowy Wiary przy tej parafii, zaprasza na Seminarium Odnowy wiary z Maryją od 12 kwietnia. Szczegóły w gablocie.

12. Prosimy o zrobienie porządków na cmentarzu. Na stronie parafii jest uruchomiony link na nasz cmentarz z wszelkimi informacjami i wizualizacją.

13. Wszelkich Bożych łask dla solenizantów tego tygodnia oraz dla młodzieży, która przyjmuje Sakrament Bierzmowania, ich świadków i rodziców. Szczęść Boże.