OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.03.2023 - 26.03.2023

1. 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. Przez wielkopostną pokutę mamy odrzucić grzechy, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie. Niech więc dzisiaj, mocą Pana, otworzą się nasze oczy, byśmy dostrzegli światło Boga płynące z ofiary, w której uczestniczyliśmy.

2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali: niedziela o 15:30 z kazaniem pasyjnym, a po nich dodatkowa Msza św. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W tygodniu rozpoczynamy rekolekcje parafialne: I tak: w czwartek 23 marca o godz. 10:00 będzie Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych kl. 0 – 8, a po niej nauka formacyjna dla kl 6 – 7 - 8 przygotowujących się do bierzmowania. Również w piątek o 10: 00 będzie dla dzieci szkolnych Msza św z nauką rekolekcyjną i Drogą krzyżową dla nich.

Dla pozostałych wiernych w parafii: w piątek i sobotę: godz. 8:30 i 17:00 Msza święta z nauką ogólną. W piątek po każdej Mszy św. droga krzyżowa, a w sobotę Spowiedź święta od 9:30 – 10:30 i od 11:00 – 12:00. W kaplicy DPS w piątek i sobotę Msza św. z nauką o 15:00. Do chorych udamy się w sobotę 1 kwietnia od godz. 9:00 ze spowiedzią i Komunią świąteczną. W niedzielę 26 marca każda Msza św. z nauką ogólną, a składka na Mszy św. dla ks. rekolekcjonisty O. Piotra Groduszewskiego z zakonu Ojców Trynitarzy, który pracuje obecne we Włoszech pod Rzymem. Program rekolekcji był podany w gazetce parafialnej i jest na tablicy ogłoszeń i stronie parafii.

4. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania N M P. na Mszach św. można będzie złożyć zobowiązanie do modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego. Deklaracje są koło gazet.

5. W niedzielę 26 marca w Gorzkich Żalach i Mszy św. uczestniczą kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami. Kandydaci otrzymają oni krzyże.

6. W poniedziałek 27 marca w DPS o 16:00 będzie poświęcenie odnowionego ołtarza, a w naszym kościele o godz. 17:00 będzie Msza św. z udzieleniem młodzieży kl 7 i 8 sakramentu bierzmowania.

7. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza do kopert wyniosła 3280 zł., na konto parafii wpłynęło - 4100 zł. U Pań z Zespołu Charytatywnego można nabywać baranki Caritas i Paschaliki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejska nr 3 - 29, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w sobotę od godz. 12: 00 prosimy rodziców i kandydatów do bierzmowania.

9. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: kolejne rozważanie wielkopostne: Strapionych pocieszać; i o reakcji na krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II ; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych – jak zmierzyć się z Wielkim Postem część II. STAŚ – dla przedszkolaków. Życzymy dobrej lektury.

10. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia. Szczęść Boże.