OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.03.2023 - 19.03.2023

1. 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Zostaliśmy ochrzczeni, płynie w nas źródło wody żywej, która obmywa co grzeszne i daje życie Boże. W tę trzecią niedzielę Wielkiego Postu - przygotowania paschalnego, odnawiamy przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej - łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach.

2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15:30 z kazaniem pasyjnym, a po nich dodatkowa Msza św. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o 16:30. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa.

3. W przyszłym tygodniu od czwartku /23 marca/ rozpoczynamy rekolekcje parafialne dla dzieci szkolnych, a od piątku dla wszystkich wiernych. Program był podany w gazetce parafialnej.

4. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii, a taca przeznaczona na cele misyjne na zakończenie tygodnia modlitw za misjonarzy i misje. U Pań z Zespołu Charytatywnego można nabywać baranki Caritas i Paschaliki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kolista nr 31 - 79 i ul. Rolna, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w sobotę na 9:00 prosimy mieszkańców ul. Starowiejska nr 3 - 29.

6. W przedsionku kościoła są na gazetniku deklaracje do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w związku tygodniem Modlitw w Kościele od Uroczystości św. Józefa do Uroczystości Zwiastowania NMP, podczas której będzie można złożyć deklaracje i złożyć przyrzeczenie  modlitwy przez 9 miesięcy.

7. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY - a w nim: kolejne rozważanie wielkopostne: wątpiącym dobrze radzić; i blok tekstów z okazji 10 rocz. wyboru papieża Franciszka ; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych - jak zmierzyć się z Wielkim Postem. STAŚ - dla przedszkolaków, oraz nasz parafialnik - NASZ DOM. Życzymy dobrej lektury.

8. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia. Szczęść Boże.