OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.02.2023 – 05.03.2023

1. 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia przychodzimy do Chrystusa - Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć. Wielki Post, który rozpoczęliśmy to Czas na zmiany, choćby niewielkie, drobne, ale autentyczne. Udział w ceremoniach liturgicznych nic nie znaczy, jeśli się sumienie nie ruszy i będzie trwało w wygodnym "jest jak jest". Nie ma co odkładać decyzji o nawróceniu na później. Bo "później" łatwo zamienia się w "nigdy".

2. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o 16:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15:30 z kazaniem pasyjnym, a po nich dodatkowa Msza św. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa wszystkich w tych nabożeństwach pokutnych i praktykowania ducha pokuty poprzez większą modlitwę, post i jałmużnę.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Słonecznej, Spokojnej, Dębowej nr 1 – 41, Kasztanowej i Ogińskiej, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w sobotę na 9:00 prosimy mieszkańców ul. Kolista nr 1 - 29 i ul. Rolna.

W ubiegłą niedzielę zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii wyniosła 1890 zł. W dzisiejszą niedziele składka przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

4. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać baranki Caritas i Paschaliki u Pań z Zespołu Charytatywnego w cenie po 10 zł.

5. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: o rocznicy wojny w Ukrainie, rozważania wielkopostne – grzeszących upominać; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych – jak zmierzyć się z Wielkim Postem. STAŚ – dla przedszkolaków, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY. Życzymy dobrej lektury.

6. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia i mocy ducha wszystkim w realizacji postanowień wielkopostnych. Szczęść Boże.