OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.02.2023 - 12.02.2023

1. 5 NIEDZIELA ZWYKŁA

Świat potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Mamy być i światłem, i solą, aby ludzie mogli poznać prawdę i umocnieni dobrem chwalili Boga. W Eucharystii Chrystus oświeca swą prawdą i karmi swym Ciałem wszystkich, którzy chcą pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie.

2. W dzisiejszą niedzielę i przez dwie następne poprzedzające Wielki Post, będzie adoracja w ramach tzw. nabożeństwa 40 – godzinnego. Zapraszamy do uczestnictwa dzisiaj po Mszy św. o 8: 30 mieszkańców ul. Lipowej, Spacerowej, Ogrodowej, Nowej, Cichej i Kwiatowej, a po Mszy św. o 10: 00 mieszkańców ul. Akacjowej, Bagiennej, Jarzębinowej, Długiej i Polnej. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8: 30 mieszkańców ul. Dębowej, Słonecznej, Spokojnej, Ogińskiej, Kasztanowej i Parkowej. Po Mszy św. o 10: 00 mieszkańców ul. Podkomorskiej, Granicznej, Krótkiej, Nowopole, Leśnej, Krakowskiej, Łąkowej i Nowowiejskiej.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 71 - 95, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w sobotę na 9: 00 prosimy mieszkańców ul. Nadwiślańska 96 -112. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Pragniemy poinformować, że w tym roku przymierzamy się do remontu schodów głównych do kościoła i bocznych do plebanii. Wstępny koszt to 80 tys. zł. Są jeszcze plany na inne inwestycje, ale będziemy o nich sukcesywnie informować. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

4. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych już wydanie lutowe. Jest również bezpłatna nasza gazetka NASZ DOM. Życzymy dobrej lektury.

5. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia i wszystkim spędzającym czas na feriach zimowych. Szczęść Boże.