OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.01.2023 - 05.02.2023

1. 4 NIEDZIELA ZWYKŁA

Pokora drogą do osiągnięcia Błogosławieństwa Bożego. Prostych i pokornych wybrał Pan, aby ukazać mądrość wiary i wielkość swojej łaski. Przez udział we Mszy św. okazujemy posłuszeństwo Bogu i pokorę, otwierając się na niepojęte tajemnice, jakimi i dzisiaj obdarza nas Chrystus.

2. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, których osoby polecamy naszym modlitwom. Msze św. w kościele o 8:30 i 17:00, a w DPS o 15:00. Składka w ten dzień przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Każda Msza św. w tym dniu rozpoczyna się obrzędem błogosławieństwa gromnic, które można nabyć w zakrystii. Prosimy o zabezpieczenie świec przed polaniem woskiem ławek i siedlisk.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i piątek od godz. 16:30. W sobotę o godz. 8:00 Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych, a po niej od 9:00 udamy się do chorych z Komunią św. Prosimy aby ich zgłosić do piątku.

4. W przyszłą niedzielę i przez dwie następne poprzedzające Wielki Post, będzie adoracja w ramach tzw. nabożeństwa 40 – godzinnego. Zapraszamy do uczestnictwa po Mszy św. o 8:30 mieszkańców ul. Lipowej, Spacerowej, Ogrodowej, Nowej, Cichej i Kwiatowej, a po Mszy św. o 10:00 mieszkańców ul. Akacjowej, Bagiennej, Jarzębinowej, Długiej i Polnej.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 36 - 69, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w sobotę na 9: 00 prosimy mieszkańców ul. Nadwiślańska 71 - 95. Również w sobotę prosimy chętne osoby aby pomogły w rozebraniu choinek i szopki i zabezpieczeniu figurek i ozdób. Serdecznie dziękujemy.

6. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych już wydanie lutowe, i STAŚ dla przedszkolaków. Jest również bezpłatna nasza gazetka parafialna NASZ DOM oraz DOBRE NOWINY. Życzymy dobrej lektury.

7. Pani Sołtys, Rada Sołecka i Radni Bobrka serdecznie dzisiaj o godz. 15:30 na uroczyste spotkanie opłatkowe osób starszych i samotnych - Dzień Seniora - w Domu Ludowym w Bobrku. W programie: o 15:30 Msza św., potem występy uczniów ze szkoły w Bobrku, Koła Gospodyń i zabawa taneczna.

8. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia i wszystkim rozpoczynającym czas ferii zimowych. Szczęść Boże.