OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.01.2023 - 29.01.2023

1. 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani — jak apostoł Paweł — by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na którą gromadziliśmy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przyszedł, oświeca nas swym słowem, karmi swym ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego.

2. Przeżywamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W czwartek 26 stycznia przypada Dzień Islamu. Główne uroczystości Tygodnia modlitw są w naszej archidiecezji w Krakowie. Za uczestnictwo w kilku nabożeństwach wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W środę na Mszę świętą o 17: 30 przychodzą dzieci z kl. 3 przygotowujące się do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej z rodzicami, a po niej spotkanie formacyjne w salce na plebanii.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 4 - 34, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w sobotę na 9: 00 prosimy mieszkańców ul. Nadwiślańska 36 - 69.

5. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: o kandydatce na ołtarze – Helenie Kmieć; kara śmierci a świętość życia; o największej podziemnej kaplicy; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych już wydanie lutowe, i STAŚ dla przedszkolaków. Jest również bezpłatna nasza gazetka parafialna NASZ DOM. Życzymy dobrej lektury.

6. Pani Sołtys, Rada Sołecka i Radni Bobrka serdecznie zapraszają na uroczyste spotkanie opłatkowe osób starszych i samotnych - Dzień Seniora, w dniu 29 stycznia / Niedziela / o godz. 15: 30 w Domu Ludowym w Bobrku. W programie: o 15: 30 Msza św., potem występy uczniów ze szkoły w Bobrku, Koła Gospodyń i zabawa taneczna.

7. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Tadeusz Żydzik l. 83; + Andrzej Szpak l. 71 - pogrzeb środa 11:30; oraz + Stanisław Krawczyk l. 69 - pogrzeb w środę o 13:30. Dobry Jezu, a nasz Panie ...

8. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia. Szczęść Boże.