OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.01.2023 - 22.01.2023

1. 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym sprawowaliśmy Najświętszą Ofiarę Chrystusa, aby moc tej ofiary uczyniła nas Jego apostołami — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele w Polsce Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek 17 stycznia przypada Dzień Judaizmu. Główne uroczystości Tygodnia modlitw są w naszej archidiecezji w Krakowie. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo w kilku nabożeństwach.

3. W środę o Msza święta o 17: 30 z kandydatami do bierzmowania z kl. 7 i 8 , a po niej spotkanie formacyjne w salce na plebanii.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Akacjowa 48 – 68; Bagienna ; Jarzębinowa 1 - 27, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w sobotę na 9: 00 prosimy mieszkańców ul. Nadwiślańska 4 - 34. Składka gospodarcza do kopert w ubiegłą niedzielę wyniosła 1670 zł., na konto parafii wpłynęło 2600 zł.. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

5. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim relacja z pożegnania papieża Benedykto XVI, jak umierali papieże czy o kolędowaniu itp. / cena Gościa od stycznia 10 zł. /, jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych. Życzymy dobrej lektury.

6. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia. Szczęść Boże.