OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.01.2023 - 15.01.2023

1. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiejsze święto jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie, w czasie którego Bóg Ojciec objawił ludzkości, kim jest Jezus z Nazaretu. Zgromadziliśmy się, żeby wyznać, iż Jezus jest umiłowanym Synem Boga i prawdziwym Barankiem, który gładzi grzechy świata. Chrzest w Jordanie był uroczystą inauguracją posłannictwa Jezusa jako Mesjasza potwierdzoną przez Boga Ojca. I my przez chrzest i pokorną służbę dla braci stajemy się umiłowanymi synami i córkami Ojca w niebie.

2. Dziękujemy tym, którzy otworzyli drzwi swoich domów na Boże błogosławieństwo, podczas wizyty duszpasterskiej – kolędy. serdecznie dziękujemy za złożone dla nas ofiary. Gdyby jakaś rodzina pragnęła spotkać się na modlitwie podczas tzw. Kolędy, bo z różnych przyczyn nie mogła uczynić tego wcześniej, to zapraszamy do indywidualnego umówienia się z kapłanem.

3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w koncercie kolęd w Uroczystość Objawienia Pańskiego w wykonaniu naszej scholii pod kierunkiem pani organistki, jak również wszystkim wykonawcom koncertu kolędowego. Niech Boże dziecię wam błogosławi.

4. Porządek Mszy św. w niedziele w kościele: o 8:30; 10:00 i 11:15, oraz w kaplicy DPS o 14:00.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Akacjowa 2 – 46a, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w sobotę na 9:00 prosimy mieszkańców ul. Akacjowa 48 – 68; Bagienna ; Jarzębinowa 1 - 27. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Bóg zapłać za każda ofiarę.

6. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – przedstawia sylwetkę zmarłego papieża seniora Benedykta XVI; Kim byli Trzej królowie, i o beatyfikacji rodziny Ulmów z pod Tarnowa. / cena Gościa od stycznia 10 zł. /, jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych. Życzymy dobrej lektury.

7. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia. Szczęść Boże.