OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.01.2023 - 08.01.2023

1. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - NOWY ROK

Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię. Dzień dzisiejszy jest również początkiem Nowego Roku Pańskiego 2023. Idźmy w tym roku jak Maryja, pełni ufności i nadziei, a pokój Jej Syna niech będzie w nas i wokół nas i niech zapanuje na utrudzonej wojną Ukrainie. Szczęść Boże wszystkim.

2. Dziękujemy tym, którzy otwierają drzwi swoich domów na Boże błogosławieństwo, podczas wizyty duszpasterskiej – kolędy .

3. Przypominamy, że od Nowego Roku w niedziele nie będzie Mszy św. o 16:30 z niektórymi wyjątkami. Porządek Mszy św. w niedziele: o 8:30 ; 10:00 i 11:15 w kościele, oraz o 14:00 w DPS.

4. Jak już wiemy od dnia dzisiejszego zrezygnował po 2,5 roku z pełnienia funkcji kościelnego w naszej parafii P. Marek Stachura. Dziękujemy mu za podjęty trud dla dobra wspólnoty i życzymy zdrowia i łask Bożych w dalszym życiu. Na to miejsce zgłosił się P. Tadeusz Matysiak z Chełmka, który pragnie podjąć obowiązki po panu Marku. Życzymy mu wielu łask w podjęciu tak odpowiedzialnej funkcji w naszej społeczności parafialnej.

5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. dopołudnia jak w niedzielę, po południu Msza św. o 16: 00, a po niej Pani Organistka wraz ze Scholą zaprasza na koncert kolęd. Jest to również pierwszy piątek miesiąca dlatego możliwość spowiedzi przed Mszami. Nie ma postu z racji uroczystości.

6. W sobotę Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych i różańcem o 8:00 .

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 47 – 79, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w sobotę o 9:00 prosimy mieszkańców ul. Akacjowa 2 – 46a.

8. Polecamy świąteczne wydania prasy katolickiej i życzymy dobrej lektury.

9. Wszelkich łask i dobrego świętowania. Szczęść Boże.