OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.12.2022 - 25.12.2022

1. 4 NIEDZIELA ADWENTU

Boże Narodzenie już blisko. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem. Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu "tak" i przez to staje się świadkiem spełniających się mesjańskich nadziei. Chrystus przyszedł także dzisiaj do nas w tej Eucharystii, poprzez Swoje słowo i Ciało - Potomek Dawida, Syn Maryi i nasz brat.

2. Ostatnie Msze święte Roratnie w tygodniu: Poniedziałek, Środa, Piątek po południu o 17:00; Wtorek i Czwartek rano o 7:00, w Sobotę o 8:00. Spowiedź świąteczna w naszej parafii czwartek 22 grudnia od godz. 15.00 - 16:30 i od 17:00 - 18:00. W Gorzowie 19.12, a w Gromcu 21.12 też od 15:00.

3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka w kościele o 22:00, a w DPS o 20.30. zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia i pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych.

4. Wychodząc z kościoła można nabyć jeszcze świece Caritas i opłatki na stół wigilijny u Pań z Zespołu Charytatywnego, a w tygodniu w zakrystii. W przedsionku kościoła są wystawione jeszcze dziś, kosze na długotrwałą żywność, na paczki świąteczne dla uboższych rodzin. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Wychodząc po Mszy św. proszę zabrać ze sobą program wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Po przerwie spowodowanej pandemią, chcielibyśmy spotkać się rodzinnie z wami nawiedzając wasze domy. Kolęda rozpoczyna się zaraz po świętach. Na drugiej stronie tego programu znajduje się grafik na przyszły rok troski o naszą świątynię czyli sprzątania kościoła.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 1 – 15a, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w piątek o 18:00 ( bo w sobotę Wigilia) prosimy mieszkańców ul. Długa nr 16 – 46. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza do kopert wyniosła 5910 zł., na konto parafii wpłynęło 4000 zł. Dziękujemy.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Mały Gość Niedzielny - dla dzieci szkolnych -, Staś – dla przedszkolaków. Życzymy dobrej lektury.

8. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Wiktor Pawela l. 65. Dobry Jezu...

9. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia oraz dobrego przeżywania czasu Adwentu. Prosimy o ostrożność podczas spacerów zwłaszcza po zmroku. Słyszy się również o włamaniach do domów i kradzieży mienia. Zwracajmy uwagę kogo wpuszczamy do domu, bądźmy czujni i troszczmy się również o sąsiadów. Szczęść Boże.