OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.12.2022 - 18.12.2022

1. 3 NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości, która jest charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś radujemy się myślą, że przyjdzie kochający nas i bliski nam Jezus. Zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie.

2. Msze święte Roratnie w tygodniu: Poniedziałek, Środa, Piątek po południu o 17:00; Wtorek i Czwartek rano o 7:00, w Sobotę o 8:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami. Przeżywamy je z postaciami biblijnymi i św. Joachimem – dziadkiem Pana Jezusa, by lepiej poznać pamiątkę Jego narodzin. Spowiedź świąteczna w naszej parafii czwartek 22 grudnia od godz. 15.00 – 18.00. W Gorzowie 19.12, a w Gromcu 21.12 też od 15:00.

3. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas i opłatki na stół wigilijny u Pań z Zespołu Charytatywnego, a w tygodniu w zakrystii. Koszt świec z których musimy się rozliczyć z Kurią to mała – 9 zł, duża 15 zł. Każda ofiara więcej idzie na cele charytatywne w parafii np. na paczki dla potrzebujących. W przedsionku kościoła są wystawione kosze na długotrwałą żywność do przyszłej niedzieli, na paczki świąteczne dla uboższych rodzin. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Polna 1 - 67, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Długa nr 1 – 15a. W dzisiejszą niedzielę zbiórka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Dziękujemy.

5. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci szkolnych - wydanie grudniowe, Staś – dla przedszkolaków. Życzymy dobrej lektury.

6. W niedziele 4 grudnia zbiórka do puszek dla mieszkanki Libiąża Janiny Augustyn, wyniosła 1008 zł 90 gr. Parafia doszyła 1300 zł. Serdeczne Bóg zapłać składa rodzina chorej. Taca z Mszy św. za górników wyniosła 860 zł. Bóg zapłać. W sobotę z parafii zostały wysłane paczki na Ukrainę z upominkami dla dzieci, z słodyczami, obuwiem, ciepłymi rzeczami na kwotę 3000 zł.

7. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia oraz dobrego przeżywania czasu Adwentu. Szczęść Boże.