OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.12.2022 - 11.12.2022

1. 2 NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, liturgia ukazuje nam Jana Chrzciciela, który stanął na przełomie Starego i Nowego Przymierza jako zwiastun i przewodnik Mesjasza, aby głosić Jego obecność wśród ludu. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Pan, aby pomógł nam wejść na drogę, którą jest Chrystus.

2. Msze święte Roratnie w tygodniu: Poniedziałek, Środa, Piątek po południu o 17: 00; Wtorek i Czwartek rano o 7:00, w Sobotę o 8:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami. Będziemy z postaciami biblijnymi i św. Joachimem, dziadkiem Pana Jezusa, przygotowywać się do pamiątki Jego narodzin .

3. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas i opłatki na stół wigilijny u Pań z zespołu charytatywnego, a w tygodniu w zakrystii. Koszt świec z których musimy się rozliczyć z Kurią to mała – 9 zł, duża 15 zł. Każda ofiara więcej idzie na cele charytatywne w parafii na paczki mikołajowe dla dzieci czy dla potrzebujących. W przedsionku kościoła są wystawione kosze na długotrwałą żywność na paczki świąteczne dla uboższych rodzin. Serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę dzieci z kl. 3 przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, zapraszamy na Mszę św. Roratną o 17:00, a po niej będzie spotkanie z rodzicami.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowa nr 52 - 80, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Polna 1 - 67. W przyszłą niedzielę zbiórka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. dziękujemy.

6. Prosimy aby zeschłe chryzantemy odkładać w jedno miejsce, wcześniej usuwając plastikowa doniczkę, by w połowie tygodnia chcemy je wywieść. Jest prośba, aby po zmroku nosić odblaski na ubraniu, to chodzi o nasze bezpieczeństwo na drodze. Dziękujemy.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci szkolnych - wydanie grudniowe, Staś – dla przedszkolaków. Życzymy dobrej lektury.

8. W dzisiejszą niedziele tj 4 grudnia po każdej  Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek dla Mieszkanki Libiąża Janiny Augustyn, która należy do Parafii Św. Barbary w Libiążu. Zbiórka jest utworzona na SIEPOMAGA, przeznaczona jest na pilną operacje w Niemczech ( w Polsce odmówiono Jej operacji). Kwota samej operacji to 100 tys. zł Pani Janina musi uzbierać te pieniążki do 10 stycznia 2023 roku . Bardzo prosi o wsparcie Parafian i Serdeczne Bóg zapłać . Dobro powraca.

9. Wszystkim górnikom z racji dziś ich święta oraz wszelkich łask dla solenizantów dnia dzisiejszego i tego tygodnia oraz dobrego przeżywania czasu Adwentu. Szczęść Boże.