OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.11.2022 - 04.12.2022

1. 1 NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na Paruzję Chrystusa przy końcu ludzkich dziejów. Nowy Rok liturgiczny, który zaczynamy, to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia. Mijają dni, miesiące, lata. Który to już adwent w naszym życiu? Czy przez owo cykliczne, coroczne uobecnianie tamtego historycznego Adwentu nasze oczekiwanie i tęsknota za Panem stają się coraz intensywniejsze, a nasze myślenie o niebie coraz częstsze? Czy jesteśmy ludźmi, którzy każdego dnia czujnie oczekują na radosne spotkanie z Panem? Za brak takiej postawy w naszym codziennym życiu przepraszajmy naszego najlepszego Ojca podczas tego Adwentu, aby przygotować serca na Jego przyjście do nas.

2. Msze święte Roratnie w tygodniu: Poniedziałek, Środa, Piątek po południu o 17:00; Wtorek i Czwartek rano o 7:00, w Sobotę o 8:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami. Będziemy z postaciami biblijnymi przygotowywać się do pamiątki narodzin Jezusa.

3. W środę młodzież z kl. 6 przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. Roratną o 17:00, a po niej będzie spotkanie formacyjne.

4. W piątek pierwszy miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16:30. W sobotę po Mszy św. roratnej różaniec za ojczyznę ze zmianką różańcową, a po nim od 9:00 udamy się do chorych z spowiedzią i komunia św. Zgłosić ich do piątku w zakrystii.

5. W przyszłą niedziele na Msze św. o 11:15 zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich górników i ich rodziny z racji święta ich patronki św. Barbary.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowa nr 1 - 50, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Lipowa nr 52 - 80.

7. Prosimy aby zeschłe chryzantemy odkładać w jedno miejsce, wcześniej usuwając plastikowa doniczkę, by uczynić to w tym tygodniu, aby po niedzieli 4 grudnia wywieść je. Jest prośba, aby po zmroku nosić odblaski na ubraniu. Dziękujemy.

8. Prasa katolicka - polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci szkolnych - wydanie grudniowe, Staś – dla przedszkolaków. Życzymy dobrej lektury.

9. W tygodniu pożegnaliśmy z naszej społeczności: + Andrzej Janas z DPS, oraz + Stanisław Wilczak l. 72. Dobry Jezu, a nasz Panie ...

10. Wszelkich łask dla solenizantów tego tygodnia i dobrego przeżywania czasu Adwentu. Szczęść Boże.