OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.11.2022 - 27.11.2022

1. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Nasz Pan Jezus Chrystus zakrólował z krzyża jako jedyny władca, który bierze na siebie grzechy swych poddanych. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie. Dziękujmy Ojcu, który nas uwolnił spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna. Dziękujmy za królestwo, które przychodzi do nas w tej Eucharystii i krzyża Chrystusowego, bo z niego spływa na nas i na cały świat wszelkie błogosławieństwo od Boga.

2. We wtorek przypada św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pani organistce i zespołowi muzycznemu oraz scholii życzymy potrzebnych łask w służbie Kościołowi swymi talentami wokalno - muzycznymi.

3. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś zechciałby podarować choinki do kościoła, to prosimy o wcześniejszy kontakt i z góry dziękujemy za dar serca.

4. Ponawiamy ofertę do podjęcia funkcji kościelnego – zakrystiana w naszej wspólnocie parafialnej. Może to być mężczyzna lub kobieta. Jest to ważna funkcja w posłudze w kościele lokalnym jakim jest Parafia.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kwiatowa, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Lipowa nr 1 - 50.

6. W ubiegłą niedzielę niedzielę składka gospodarcza do kopert wyniosła 6690 zł., na konto 4800 zł. Serdeczne dziękujemy za wszelkie ofiary. Prosimy aby zeschłe chryzantemy odkładać w jedno miejsce, wcześniej usuwając plastikowa doniczkę.

7. Prasa katolicka - polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci szkolnych - wydanie grudniowe. Życzymy dobrej lektury.

8. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Marian Walczak l. 85 , oraz + Lucyna Wanat, jej pogrzeb we wtorek o 13:00. Dobry Jezu, a nasz Panie ...

9. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych i udanych zabaw katarzynkowo - andrzejkowych. Szczęść Boże.