OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE 06.11.2022 - 13.11.2022

1. 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

Listopad przypomina nam o śmierci. Bóg jednak przez swego Syna obwieszcza wszystkim życie wieczne i zmartwychwstanie umarłych. Przychodzimy na Eucharystię, by przyjąć dar życia, by także zyskać nadzieję zmartwychwstania. Dziś Słowo Boże odsłania przed nami tajemnice życia wiecznego. Słuchajmy więc tego, co do nas mówi Pan, byśmy byli ludźmi wiary i nadziei.

2. W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości w 104 r. jej odzyskania przez naszą Ojczyznę. O godz. 8: 00 Msza św. za Ojczyznę zamówiona przez P. Sołtys, Radę Sołecką i Radnych. Z racji uroczystości państwowej, ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych. Po południu nie będzie Mszy św.

3. W niedziele 13 listopada, będziemy po raz szósty obchodzić z inspiracji Ojca Świętego Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Główne uroczystości będą miały miejsce w Krakowie. Informacje na plakacie w gablocie. Biorąc pod uwagę te wydarzenia Ks. Arcybiskup prosi o przeprowadzenie dodatkowej zbiórki do skarbon w przyszłą niedziele na ten cel. Połowa ma pozostać na działalność lokalnych grup charytatywnych, a druga połowa na ŚDU na poziomie archidiecezjalnym w Krakowie.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na obchody Światowego Dnia Młodzieży w archidiecezji Krakowskiej w weekend 19 – 20 listopada w Krakowie w wymiarze diecezjalnym. Informacje bliższe w gablocie.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa 72 - 112, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Cicha 1- 12, ul. Nowa 2 - 12.

6. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci szkolnych. Życzymy dobrej lektury.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczęść Boże.