OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.10.2022 - 06.11.2022

1. 31 NIEDZIELA ZWYKŁA ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół - żywą świątynią Boga.

2. Dziś o 16:00 i jutro zaraz po Mszy św. o 16: 30 ostatnie nabożeństwa różańcowe, podczas których będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych, którzy oczekują chwały zmartwychwstania.

3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 8:30 i 10:00 oraz w DPS o godz. 11:00. Po południu o 14:00 Msza Święta z nieszporami za wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu, zwłaszcza za tych zmarłych w tym ostatnim roku, po której udamy się z procesja modlitewną po cmentarzu z udziałem kapłanów z Gromca i Gorzowa. Prosimy o włączenie się w tę modlitwę poprzez czynne w niej uczestnictwo.

4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16:30. W sobotę Msza św. ze zmianką różańcową, a po niej od 9:00 udamy się do chorych. Zgłosić ich do piątku.

5. W dzisiejszą niedzielę, na Mszach św. gościmy osoby z zespołu "TaRuta" z ogarniętej wojną Ukrainy, a konkretnie z Tarnopola, dadzą krótki koncert po każdej Mszy Świętej. Składając ofiary za płyty i pamiątki będziemy mogli wspomóc Dom Dziecka w Tarnopolu, który znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że dobro powraca i serdeczne Bóg zapłać za otwarte serce.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa 22 - 66, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Parkowa nr 72 - 112. Dziękujemy tym, którzy wczoraj pomogli przy grabieniu i wywózce zeschłych liści z terenu wokół kościoła. jak również tym, którzy przywieźli chryzantemy do wystroju kościoła. Prosimy aby śmieci na cmentarzu / stare znicze czy plastikowe kwiaty/ wrzucać do kontenera, w tym czasie są dwa. Nie zostawiać przy kontenerach.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci szkolnych i Staś dla przedszkolaków. Jest nasza parafialna gazetka Nasz Dom. Życzymy dobrej lektury.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczęść Boże.