OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.09.2022 - 02.10.2022

1. 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrześcijanin nie może nikim gardzić, ale wezwany jest przez Chrystusa do służby swym bliźnim, zwłaszcza tym, którzy są w potrzebie duchowej i materialnej. Uczestnictwo w dzisiejszej Eucharystia ma nam uprzytomnić wezwanie Chrystusa, udzielić siły do służby dla braci i okazać, że dobra materialne mogą nam przysłonić Boga, ale również mogą stać się dla nas drogą do życia wiecznego.

2. W sobotę o 17: 00 rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Przez miesiąc październik Msze św. po południu: 16: 30 , potem nabożeństwo różańcowe i druga Msza św. o 17: 30. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach Ojca św., za dzieci i młodzież, za misje, za chorych, o pokój na świecie i w ostatnim tygodniu za zmarłych. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwie, szczególnie dzieci i młodzież oraz Róże Różańcowe. W sobotę po Mszy św. 8: 00 i zmiance różańcowej, od godz. 9: 00 udamy się do chorych z Komunią św., których prosimy zgłosić do piątku w zakrystii.

3. W środę na Mszę św. o godz. 17: 30 zapraszamy dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami, które rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii św.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejska 27 – 46 i Głogowa 1 – 13, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni w dniu wczorajszym, a na sobotę prosimy mieszkańców ul Podkomorska 1 - 42. Zbiórka do puszek na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w parafii, dekanacie i diecezji wyniosła 293 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. Dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego i innych osobom za pomoc w zorganizowaniu Dnia Chorych w naszej parafii.

5. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Zygmunt Tłamacz l. 76, oraz zmarł + Józef Pędziwiatr, ojciec ks. Jacka Pędziwiatra, który był organistą w naszej parafii przez 50 lat. Jego pogrzeb był wczoraj w Bielsku - Komorowicach. Dobry Jezu …

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz MAŁY GOŚĆ – dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków oraz bezpłatne DOBRE NOWINY. Życzymy dobrej lektury.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczęść Boże.