OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.09.2022 - 18.09.2022

1. 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Od początku swego istnienia Kościół Chrystusowy szczególna troska otaczał ubogich, chorych, sieroty i wdowy. Dla opieki nad nimi apostołowie ustanowili diakonów, a św. Paweł otrzymał nakaz, aby głosząc Ewangelię, nie zapominał o ubogich. Posłanie „ Idźcie w pokoju”, kończące każdą Mszę świętą, zaprasza nas do głoszenia Ewangelii także przez jałmużnę i troskę o sprawiedliwość społeczną.

2. W dniu dzisiejszym wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży i w naszej Archidiecezji przeżywamy Dzień Modlitwy za Młodzież. Uczynimy to dziś podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. W sobotę 24 września, będziemy w naszej wspólnocie przeżywać Parafialny Dzień Chorych. Zapraszamy chorych i starszych mieszkańców naszej społeczności parafialnej do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 10: 00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, a wcześniej od godz. 9: 30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy św. spotkanie przy herbacie na plebanii. Zapraszamy chętne osoby do pomocy paniom z Zespołu Charytatywnego.

4. Zapraszamy chłopców i dziewczęta ze szkoły podstawowej i nie tylko, do włączenia się w formację jako ministranci i scholistki w naszej parafii. Informacje u ks. Piotra. Po raz kolejny w naszej diecezji rusza formacja dla mężczyzn w wieku 25 – 65 lat, którzy pragnęli by wypełniać funkcję w parafii jako Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Informacje u ks. Proboszcza.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejska nr 3 – 26, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni w dniu wczorajszym, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Starowiejska 27 – 46 i Głogowa 1 – 13. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 4010 zł., na konto parafii wpłynęło 2500 zł. W dzisiejszą niedziele zbiórka do puszek na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w parafii, dekanacie i diecezji. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz MAŁY GOŚĆ – dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków. Życzymy dobrej lektury. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2023 r. z wyd. Gościa Niedzielnego.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczęść Boże.