OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.09.2022 - 18.09.2022

1. 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Cud przejścia ze śmierci do życia, celebrowany w każdej Eucharystii, może stać się udziałem każdego z nas. Jeśli podejmujemy decyzje o powrocie do Boga ze swych słabości czy leków.

2. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Rada Konferencji Episkopatów Europy zaprasza do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy Dzień Modlitwy za Ukrainę, który będzie 14 września br. We wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej tego dnia należy odprawić Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji pokoju na Ukrainie. W naszej parafii nabożeństwo to będzie o godz. 17: 00, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież z kl. 6; 7; 8 jako rozpoczęcie kolejnego roku formacji przygotowującej do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Dotyczy to wszystkich uczniów mieszkających na terenie parafii, niezależnie gdzie uczęszczają do szkoły. Zapraszamy również na to nabożeństwo przebywających na terenie parafii mieszkańców z Ukrainy do wspólnej modlitwy.

3. Zapraszamy chłopców i dziewczęta ze szkoły podstawowej i nie tylko, do włączenia się w formację jako ministranci i scholistki w naszej parafii. Informacje u ks. Piotra. Po raz kolejny w naszej diecezji rusza formacja dla mężczyzn w wieku 25 – 65 lat, którzy pragnęli by wypełniać funkcję w parafii jako Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Informacje u ks. Proboszcza.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kolista nr 43 – 75, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni w dniu wczorajszym, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Starowiejska nr 3 - 26. Dziś składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii, a w przyszłą niedziele zbiórka do puszek na duszpasterstwo dzieci i młodzieży. Serdecznie dziękujemy.

5. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2023 r. przez wyd. Gościa niedzielnego, ora MAŁY GOŚĆ – dla dzieci szkolnych Życzymy dobrej lektury.

6. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Maria Trybus l. 90. Pogrzeb jej we wtorek o 15: 00. Dobry Jezu, a nasz Panie ...

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczęść Boże.