OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.08.2022 - 04.09.2022

1. 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Święty Wincenty z Lerynu powiedział kiedyś: „Nasi przodkowie zasiali niegdyś pole Kościoła pszenicą wiary. Byłoby czymś niegodnym i nieodpowiednim, gdybyśmy, ich potomkowie, zbierali teraz kąkol błędów zamiast ziarna prawdy. Przeciwnie, jest rzeczą właściwą i oczywistą, aby początek nie sprzeciwiał się końcowi, abyśmy po wyrośnięciu ziarna nauki zebrali owoc dogmatu. A skoro z biegiem czasu pierwotne ziarna wyrosły, trzeba je pielęgnować z radością”. Niech ta Eucharystia, w której uczestniczymy będzie dla każdego z nas źródłem przystani na drogach wiary. Abyśmy jak najwięcej mogli zaczerpnąć Bożych darów ze źródła Eucharystii, uznajmy teraz przed Panem naszą grzeszność.

2. Kończy się czas wakacji i w czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego Mszą świętą o godz. 8: 00, na którą zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców. Od godz. 7: 30 okazja do spowiedzi na początek roku szkolnego. Natomiast wszystkich rozpoczynających pierwszy rok nauki i nie tylko zapraszamy z tornistrami wraz z rodzicami w niedzielę 4 września na Mszę św. o godz. 16: 30 z poświęceniem tornistrów jak co roku z udziałem Wspólnoty NamArka.

3. W pierwszy piątek spowiedź od 16: 30. W pierwszą sobotę o godz. 8: 00 Msza święta ze zmianką tajemnic różańcowych i różańcem, a po nim udamy się do chorych z Komunia św., których prosimy zgłosić do piątku.

4. Od przyszłej niedzieli wraca po wakacjach Msza św. o 16: 30. Wcześniej o 16: 00 możliwość adoracji Chrystusa Eucharystycznego.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Dębowa, Spokojna, Ogińskiej, Kasztanowa i Słoneczna,

którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni w dniu wczorajszym, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Kolista nr 1 – 29 i ul. Rolna.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, Mały Gość - dla dzieci szkolnych, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży, Staś - dla przedszkolaków. Są również bezpłatne DOBRE NOWINY. Życzymy dobrej lektury.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczęść Boże.