OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.08.2022 - 21.08.2022

1. 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

Od chwili chrztu bierzemy udział w trudnym biegu. Nieraz opadamy z sił, poddajemy się zwątpieniu, dokładamy sobie balast grzechów. Słowo Boże daje nam dziś wskazówkę, jak dobiec do mety: „Mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków” jak dzisiejszy patron św. Maksymilian Maria Kolbe, czy również ci co zgromadzili się na Eucharystii, aby wpatrywać się w Jezusa i świecić Jego dzień.

2. Serdecznie dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób otwarli się na pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę poprzez składane ofiary do puszek, przygotowanie poczęstunku, wody, za włączenie się w wszelka pomoc wolontaryjną wobec nich. Również oni też dziękują za wielką życzliwość.

3. Jutro uroczystość Wniebowzięcia N M P. Porządek Mszy św. jak w niedziele, na każdej poświęcenie ziół i kwiatów. O 11: 15 Msza św. Dożynkowa za zbiory.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 96 – 111, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni w dniu wczorajszym, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 112 – 156. W dzisiejsza niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto, serdecznie dziękujemy za ofiarność.

5. Podobnie jak w ubiegłe lata zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie w naszej parafii w dniu 22 sierpnia/ poniedziałek / do godziny 10: 00. Zużyty sprzęt AGD czy RTV można składać na początku parkingu przy plebanii w niedziele wieczorem lub w poniedziałek rano.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży. Życzymy dobrej lektury.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Piotr Chylaszek, l. 53. Dobry Jezu, a nasz Panie …

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom oraz wszystkim wyjeżdżającym dobrego czasu wakacyjno - urlopowego. Szczęść Boże.