OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.07.2022 - 07.08.2022

1. 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

Gromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, by świętować niedzielną Paschę. Jezus nas kocha! Ale to nie znaczy, że przymyka oczy na zło i grzechy ludzkie. Potrafi On chociażby tak, jak w dzisiejszej liturgii słowa, upominać, wskazywać właściwą drogę życia. Otwórzmy się dzisiaj na Jego prawdę. „Szukajcie tego co w górze, zadajcie śmierć temu, co jest przyziemne”, tylko to co jest piękne i szlachetne w oczach Boga trwa wiecznie.

2. W ubiegłą niedzielę św. Krzysztofa podczas poświęcenia pojazdów zebraliśmy 2100 zł. na cele misyjne. Bóg zapłać za ofiary.

3. W dzisiejsza niedzielę 31 lipca zbiórka do puszek po Mszach św. prowadzona przez Zespół Charytatywny z naszej parafii na zorganizowanie poczęstunku pielgrzymom udających się na Jasną Górę , którzy w przyszłą niedziele 7 sierpnia będą mieli postój przy naszym kościele. Będzie ponad 800 pielgrzymów i 25 opiekunów duchowych. Informujemy, że porządek Mszy świętych w przyszłą niedziele 7 sierpnia ulegnie zmianie ze względu na pielgrzymów. Msze święte będą : o 8:00 i 12:00 w kościele i o godz. 14:00 przy kapliczce na ul. Długiej. Nie będzie Mszy św. o 10:00. Kościół jak i teren wokół kościoła oddajemy do dyspozycji dla pielgrzymów. Prosimy również, aby nie zajmować parkingu przy plebanii, tam będą stały pojazdy z całym zapleczem wspomagające pielgrzymów oraz karetki sanitarne.

4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 17: 00, a w I sobotę po mszy św. o 8: 00, udamy się do chorych z Komunią św. prosimy zgłosić ich do piątku w zakrystii.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 76 – 95 , za troskę o kościół.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży. Życzymy dobrej lektury.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom oraz wszystkim wyjeżdżającym dobrego czasu wakacyjno - urlopowego. Szczęść Boże.