OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.07.2022 - 31.07.2022

1. 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

W Dzień Pański, w niedzielę, razem i na nowo możemy odkrywać całe bogactwo darów królestwa Bożego, które objawia się i jest dla nas dostępne w Jezusie zmartwychwstałym. Przyjmijmy więc Jego samego jako drogę i łaskę do królowania i królestwa.

2. Dzisiaj z racji niedzieli św. Krzysztofa po Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na cele misyjne.

3. W przyszłą niedzielę 31 lipca zbiórka do puszek po Mszach św. prowadzona przez Zespół Charytatywny z naszej parafii na zorganizowanie posiłku dla pielgrzymów udających się na Jasną Górę , którzy w niedziele 7 sierpnia będą mieli postój przy naszym kościele. Będzie około 800 pielgrzymów i 25 osób duchownych. W ubiegłą niedziele zebraliśmy na ten cel 1243 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Informujemy już teraz, że porządek Mszy świętych w niedziele 7 sierpnia ulegnie zmianie ze względu na pielgrzymów. Msze święte będą o 8:00 i 12:00 w kościele i o godz. 14:00 przy kapliczce na ul. Długiej. Nie będzie Mszy św. o 10:00. W tym czasie będą tu mieć swój postój pielgrzymi udający się na Jasną Górę. Prosimy również, aby nie zajmować parkingu przy plebanii, tam będą stały pojazdy wspomagające pielgrzymów jak: sanitariaty, pojazdy z rzeczami pielgrzymów itp.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 54 - 73, za troskę o kościół, a w sobotę prosimy o troskę o kościół mieszkańców ul. Nadwiślańska 76 - 95 . Składka gospodarcza do kopert wyniosła 4470 zł. , na konto wpłynęło 4020 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

5. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży. Życzymy dobrej lektury.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom oraz wszystkim użytkownikom dróg – kierowcom, rowerzystom, motocyklistom, pieszym i pielgrzymom jak również policjantom z racji ich święta życzymy wielu łask Bożych oraz dobrego czasu wakacyjno - urlopowego. Szczęść Boże.