OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.06.2022 - 03.07.2022

1. 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy piękno. Eucharystia, którą sprawowaliśmy, jest dla nas skarbem nieocenionym, pozwala nam zaczerpnąć z  samego źródła Bożej łaski.

2. Przez okres wakacji / Lipiec – Sierpień / nie ma w niedziele nabożeństwa o godz. 16: 00 i Mszy św. o godz. 16: 30. W tygodniu Msza św. we wtorek i czwartek o godz. 7: 00, a w pozostałe dni o 17: 30. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać zaraz po Mszy św. w tygodniu, albo umówić się telefonicznie z księdzem. W niedziele i święta kancelaria jest nie czynna.

3. W tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi o godz. 17: 00 W sobotę pierwsza miesiąca Msza św. o godz. 8: 00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi , ze zmianką tajemnic różańcowych, zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe i Margaretki. Od godz. 9: 00 udamy się do chorych z komunia św., prosimy zgłosić ich do piątku w zakrystii.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długiej nr 47 – 79, za troskę o kościół, a w sobotę prosimy o troskę o kościół mieszkańców ul. Akacjowa nr 2 – 46a.

5. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży. Życzymy dobrej lektury.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz udanych wakacji i urlopów wyjeżdżających na nie. Szczęść Boże.