OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.06.2022 - 26.06.2022

1. 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek w pielgrzymce życia kroczy różnymi drogami. Nie zawsze ma pewność, że ta droga na której teraz jest, jest właściwa. Eucharystia jest drogą, która prowadzi do Jezusa, bo On pragnie, abyśmy poszli za Nim. Trudno nam czasem zostawić wszystko, wziąć swój krzyż i iść drogą Chrystusa, dlatego często chodzimy po ciemnych zaułkach życia.

2. Księża muzykujący Proboszczowie, w dzisiejszą niedzielę odprawią Msze św. o godz. 16:00 w intencji + ks. Wawrzyńca Gut, i po Mszy św. dadzą koncert w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

3. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i procesji ramach oktawy Bożego Ciała, po pierwszej Mszy św. Zakończenie oktawy w czwartek z błogosławieniem dzieci i wianków. W czwartek od 16: 30 spowiedź dla dzieci na zakończenie roku szkolnego, a w piątek o 8: 00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długiej nr 16 – 46a, za troskę o kościół, a w sobotę prosimy o troskę o kościół mieszkańców ul. Długa 47 – 79. W ubiegłą niedziele składka gospodarcza do kopert wyniosła 3640 zł., na konto wpłynęło 4320 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

5. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży. Życzymy dobrej lektury.

6. Urząd Gminy Chełmek zaprasza 21. 06. na godz. 11: 00 w siedzibie MOKSIR na Konsultacje Strategii Rozwoju Gminy mieszkańców gminy, przecie biorców, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, a na 16: 00 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Chełmku młodzież z naszej gminy. Informacje w gablocie.

7. Z naszej wspólnoty odeszły do wieczności : + Stefania Cholewa l. 100 i + Stefania Żydzik l. 76, pogrzeb jej w poniedziałek o 14: 00. Dobry Jezu, a nasz Panie …

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Szczęść Boże .