OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.06.2022 - 19.06.2022

1. NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W niedzielę dedykowaną Najświętszej Trójcy stajemy wobec jednej z „ ukrytych tajemnic Boga, które nie mogą być poznane, jeśli nie są objawione przez Boga”. Stajemy z pokorą i ufnością, jak dzieci codziennie karmione przez rodziców, a w miarę dojrzewania coraz głębiej wprowadzane w otaczający je świat. Tak trzy Osoby Boskie, odrębne i zjednoczone, dają nam życie i stopniowo dają nam się poznawać.

2. Dziękujemy Ks. Dariuszowi Bartocha, dyrektorowi od księży salezjanów z Oświęcimia, za przepowiadane do nas dziś słowo podczas naszego parafialnego święta.

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msza św. z procesją do czterech ołtarzy będzie o godz. 8: 00. Trasa przejścia procesji jak w poprzednim roku i proszę o przygotowanie: OŁTARZ I – przy Grocie NMP – Róże Różańcowe i Margaretki ; OŁTARZ II – przy Plebanii – Górny Bobrek; OŁTARZ III – Przy Figurce NMP – Dolny Bobrek; OŁTARZ IV – przy Bramie Głównej – Dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe i Podkomorek. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji Bożego Ciała poszczególne wspólnoty parafialne, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, strażaków do baldachimu i zabezpieczenia trasy przejścia. Zapraszamy również do uczestnictwa we Mszach św. i procesji przez oktawę Bożego Ciała.

4. Księża muzykujący Proboszczowie, pragną za tydzień, w niedzielę 19 czerwca odprawić Msze św. o godz. 16: 00 w intencji + ks. Wawrzyńca Gut, i po Mszy św. dać koncert w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długiej nr 1 - 15, za troskę o kościół, a w sobotę prosimy o troskę o kościół mieszkańców ul. Długa 16 – 46a. W dzisiejszą niedziele składka gospodarcza do kopert. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach lub na konto.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży. Nasza gazetka parafialna NASZ DOM oraz DOBRE NOWINY . Życzymy dobrej lektury.

7. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych. Szczęść Boże wszystkim.