OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.06.2022 - 12.06.2022

1. NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Jak codziennie, zwłaszcza na początku i na końcu każdej ważnej czynności, tak szczególnie dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wołamy: „ Przyjdź, Duchu Święty!”. On swoją uprzedzającą łaską wprowadza nas na drogę modlitwy i prowadzi po bezdrożach codzienności. On udziela nam nowego życia, dając nam poznać jedynego prawdziwego Boga i Tego, którego On posłał – Jezusa Chrystusa.

2. Przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy i nasz Odpust parafialny. Kazania Odpustowe będzie głosił i odprawi uroczystą sumę o godz. 11: 15 Ks. Dariusz Bartocha, salezjanin z Oświęcimia. Głosił u nas rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy poszczególne grupy parafialne, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, Panie do feretronów, Strażaków - do wspólnej modlitwy i udziału w procesji. Kończy się w Kościele Powszechnym okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W naszej archidiecezji przedłużony jest do Uroczystości Najświętszej Trójcy – 12 czerwca, okazja od spowiedzi przed tą uroczystością w piątek od godz. 16: 30.

3. W miesiącu czerwcu litanie do Serca Jezusowego, będziemy odmawiać w tygodniu po pierwszej Mszy św., a w niedziele podczas nabożeństwa o 16: 00.

4. W środę na Mszę św. o 17: 30 i po niej zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z kl. 6 i 7.

5. Już teraz informujemy, że księża muzykujący Proboszczowie, pragną w niedzielę 19 czerwca odprawić Msze św. o godz. 16: 00 w intencji + ks. Wawrzyńca Gut, i po Mszy św. dać koncert w naszym kościele.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Polnej nr 1 - 67, za troskę o kościół, a w sobotę prosimy o troskę o kościół mieszkańców ul. Długa 1 - 15. W przyszłą niedziele składka gospodarcza do kopert. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach lub na konto.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży. Nasza gazetka parafialna NASZ DOM oraz DOBRE NOWINY . Życzymy dobrej lektury.

8. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych. Szczęść Boże wszystkim.