OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.05.2022 - 05.06.2022

1. 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wniebowstąpienie Jezusa kończy okres jego ukazywania się uczniom jako zmartwychwstały Pan. Jednak wniebowstąpienie Jezusa oznacza także wyniesienie ludzkiej natury do Bożej chwały. Radujemy się dziś, bo Bóg ukochał nas tak bardzo, że chce, abyśmy żyli razem z Chrystusem na wieki. Niech każdy nasz udział w Eucharystii kieruje nasze życie ku niebu.

2. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się w Kościele Powszechnym okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W naszej archidiecezji przedłużony jest do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca.

3. Dzisiaj nabożeństwo majowe o 16: 00, a tym tygodniu ostatnie nabożeństwo majowe we wtorek 31 maja z procesją wokół kościoła.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16: 30. W sobotę rano o 8: 00 msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych, a od 9: 00 udamy się z Komunią do chorych, których proszę zgłosić do piątku.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowej nr 52 - 80, za troskę o kościół, a w sobotę prosimy o troskę o kościół mieszkańców ul. Polnej nr 1 - 67.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży. Życzymy dobrej lektury.

7. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych solenizantom i jubilatom a szczególnie wszystkim dzieciom z racji ich święta Dnia Dziecka we środę. By były zdrowe, szczęśliwe i byli radością swoich rodziców. A dzieci , które przedwcześnie odeszły od nas by cieszyły się wraz z aniołami w domu Ojca Niebieskiego. Szczęść Boże wszystkim.