OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.05.2022 - 15.05.2022

1. 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Eucharystia jest naszym dziękczynieniem wobec Boga, który czyni nas członkami swojego ludu, Kościoła powszechnego. To w Niej, wszyscy ochrzczeni i my, jesteśmy zanurzeni w tajemnicy Paschy Chrystusa. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele również z naszej parafii. W sposób duchowy łączymy się centralną uroczystością ku czci św. Stanisława i procesją z Wawelu na Skałkę.

2. Nabożeństwa majowe: w tygodniu po Mszy św. o godz. 17: 00, w niedzielę o 16: 00.

3. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o 12: 30 dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w ubiegłym roku będą przeżywać jej pierwszą rocznicę. Otoczmy ich nasza modlitwą.

4. W ubiegła niedziele dzieci z kl. 3 przystąpiły do pierwszej Komunii św., a w środę młodzież z kl. 8 przystąpiła do sakramentu bierzmowania, którego udzielił Ks. Bp. Piotr Sawczuk, ordynariusz diecezji w Drohiczynie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia tych uroczystości, i za złożony dar ołtarza od dzieci i młodzieży w kwocie 1900 zł, na odnowienie dwóch monstrancji w naszym kościele.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych, za troskę o kościół, a w sobotę prosimy o troskę o kościół mieszkańców ul. Kwiatowej nr 2 – 34. Dziś składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6. W czwartek na godz.18: 00 zapraszam członków Rady Parafialnej na plebanię.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków, Miłujmy się dla młodzieży. Są jeszcze bezpłatne DOBRE NOWINY . Życzymy dobrej lektury.

8. Nauczycielka języka angielskiego z Ukrainy pragnie udzielać lekcji z języka angielskiego. Informacje u ks. Proboszcza.

9. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych, zwłaszcza solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.