OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.05.2022 - 08.05.2022

1. 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wśród ludzkich nieszczęść  i katastrof człowiek jest bezsilny i bezradny. Wtedy rodzą się trudne pytania, które nie znajdują sensownej odpowiedzi. Tylko wiara w Zmartwychwstałego Jezusa może przynieść naszym sercom nadzieję, ukoić ból i wlać Boży pokój.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Msze św. przez miesiąc MAJ – popołudniu. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17: 00, w niedzielę o 16: 00.

3. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o 12: 30, piętnaścioro dzieci przystąpi I Komunii św. pamiętajmy o modlitwie za nich i ich rodzicach by dawali im przykład żywej wiary. W przyszłą niedziele dzieci z kl. 4, na Mszy św. o 12: 30, będą miały swoja rocznicę I Komunii św. Próba przed ta uroczystością: w poniedziałek i czwartek o 17: 30. Spowiedź dla nich będzie w piątek o 16: 30. Obecność na spotkaniach obowiązkowa.

4. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą z rodzicami i świadkami w triduum przed przyjęciem tego sakramentu: dzisiaj w niedziele 1 maja o godz. 16: 00 – nabożeństwo i Msza św.; w poniedziałek 2 maja - godz. 16: 00 – spowiedź, Msza św. i majówka; we wtorek 3 maja godz. 16: 00 – nabożeństwo majowe i Msza św. Bierzmowanie w środę 4 maja o godz. 18: 00. Obecność nabożeństwach obowiązkowa.

5. W sobotę pierwszą miesiąca Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych o 8: 00, a po niej od godz. 9: 00 udamy się z Komunią św. do chorych, których prosimy zgłosić do piątku w zakrystii lub u Księdza.

6. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i do bierzmowania , za troskę o kościół, a w sobotę prosimy o troskę o kościół rodziców dzieci rocznicowych.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków. Są bezpłatne DOBRE NOWINY . Życzymy dobrej lektury.

8. Rodzina z Ukrainy: matka z trójką dzieci w wieku szkolnym poszukuje mieszkania albo wynajęcia domu. Nauczycielka języka angielskiego z Ukrainy pragnie udzielać lekcji z języka angielskiego. Informacje u ks. Proboszcza.

9. Wszystkim życzymy łask Bożego Miłosierdzia. Szczęść Boże.