OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.04.2022 - 24.04.2022

1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!
Eucharystia jest miejscem odnowienia i nieustannego powstawania z naszych mar, z naszej słabości, grzechu, śmierci. Przychodzimy, aby zaczerpnąć Bożej miłości i napełnić się Duchem Świętym na naszą codzienność i życie doczesne. Abyśmy u końca czasów zmartwychwstali do pełni życia na wieki.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się na różny sposób w przeżycie tego świętego czasu, począwszy od stworzenia dekoracji, przywiezienia kwiatów i pomoc przy ich ustawianiu, sprzątaniu, oraz wszystkim adorującym przy ciemnicy i grobie Pańskim, biorącym udział w procesji ze Zmartwychwstałym, z feretronami, Strażakom OSP Bobrek, a szczególnie Panom kościelnym czuwającym nad wszystkim w kościele przez ten czas i Ks. Piotrowi i P. organistce, za zaangażowanie się w przebieg liturgii poszczególnych dni ze Służbą Liturgiczną i Scholą. Niech wszystkim Zmartwychwstały błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia, centralne uroczystości w Łagiewnikach, na które zaprasza Metropolita. Program uroczystości w gablocie.

4. Zbliża się czas I Komunii i Bierzmowania, Próba dla dzieci komunijnych w tym tygodniu we czwartek 21 kwietnia o 17: 00. Próba przed bierzmowaniem dla kl. 8 , w środę i piątek o 18: 00. Obecność na spotkaniach i obowiązkowa.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa nr 72 - 112, za troskę o kościół, a w sobotę prosimy mieszkańców z ul. Cicha i Nowa. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 4170 zł, na konto wpłynęło 2670 zł. Serdecznie dziękujemy z ofiary. Jak wiemy podrożał gaz i jak za poprzednie miesiące: za grudzień 4300, styczeń 3800, za luty zapłaciliśmy 2600 zł, tak za marzec rachunek wyniósł 9800 zł.

6. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje post piątkowy.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży. Jest nowy numer gazetki parafialnej – NASZ DOM. Życzymy dobrej lektury.

8. W te radosne święta naszej wiary, życzymy wszystkim parafianom, tym małym i tym wcześniej urodzonym oraz wszystkim gościom i przebywającym w naszych rodzinach mieszkańcom ogarniętej wojną Ukrainy. Niech Jezus Zmartwychwstały dodaje nadziei, bo On przynosi przesłanie pokoju i utwierdza nas w pewności, że do Niego należy ostatnie słowo, a jest to słowo miłości. On , Pan dziejów i świata, jest jeszcze bliżej każdej i każdego z nas w tym trudnym czasie naszego życia. I dlatego do wszystkich mówi – i niech stanie się naszym udziałem – Pokój Wam! Niech ta nadzieja wypełnia serca i niech się spełni teraz właśnie, w Was i w waszych bliskich. Szczęść Boże wszystkim.