OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.04.2022 - 17.04.2022

1. NIEDZIELA PALMOWA

Poświęcenie palm przypomina wjazd Jezusa do Jerozolimy, kiedy lud nazywał go Królem i wielbił Boga. Kilka dni później ten sam Król przyjął mękę i śmierć za nasze grzechy. W Jego śmierć i zmartwychwstanie zostajemy włączani na nowo podczas każdej Eucharystii, bo tu są otwarte bramy naszego zbawienia.

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa tym tygodniu są w godzinach wieczornych. Natomiast Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę w ciągu dnia podczas adoracji Pana Jezusa w ciemnicy czy przy grobie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

WIELKI CZWARTEK – 18:00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ
z przeniesieniem Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy / kaplica w przedsionku kościoła / oraz adoracja do 19:30.

WIELKI PIĄTEK – wznowienie adoracji od godz. 10:00. Miejsce adoracji w przedsionku Kościoła – pod chórem. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. Również w tym dniu obowiązuje post i  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i również zaleca się zachowanie postu w Wielką Sobotę do liturgii Paschalnej.

Zapraszamy na adorację indywidualną w ciągu dnia parafian oraz na:

 • 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
 • 18:00 LITURGIA KRZYŻA WIELKIEGO PIĄTKU
  Liturgia Słowa
  Adoracja Krzyża
  Obrzęd Komunii Świętej

  Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu – miejsca adoracji
  Gorzkie Żale i adoracja do 20:00

WIELKA SOBOTAgodz. 10:00 – wznowienie adoracji przy grobie Pana Jezusa

 • 10:00 – Róże Różańcowe
 • 11:00 – młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. 6, 7 i 8a i b
 • 12:00 – dzieci z kl. 1 – 5 z rodzicami
 • 13:00 – 17:00 – adoracje prywatne
 • 17:30 – Margaretki poprowadzą Różaniec w int. kapłanów
 • 18:00 - LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ / uczestnicy zabierają ze sobą świece /
  1. Liturgia Światła /rozpoczyna się na zewnątrz kościoła / w kościele
  2. Liturgia Słowa
  3. Liturgia Chrzcielna
  4. Liturgia Eucharystyczna / za Parafian /
  5. Procesja Rezurekcyjna

ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

 • 10:00 Bobrek Dolny
 • 10:30 Bobrek Górny
 • 11:00 – 11:30 – 12:00 – 12:30 – 13:00 przy kościele

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa nr 22 - 66, za troskę o kościół, a w Wielką Środę na godz. 18: 00 prosimy mieszkańców z ul. Parkowa nr 22 - 66 . Dzisiaj składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Serdecznie dziękujemy z ofiary.

4. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży. Jest nowy numer gazetki parafialnej – NASZ DOM. Życzymy dobrej lektury.

5. Dobrego przeżywania czasu Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy mieszkańców z Ukrainy do świętowania z nami świętych dni Paschy. Szczęść Boże wszystkim.