OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.04.2022 - 10.04.2022

1. 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Jezus nikogo nie potępia, ale daje kolejną szansę, obdarza przebaczeniem i miłosierdziem wszystkich tych, którzy skruszonym sercem proszą Go o przebaczenie. Dzisiaj Chrystus przypomina nam, czym jest prawdziwe miłosierdzie, które łączy się z wyrzeczeniem. Bóg patrzy na ludzkie serce i nasze intencje – nie na ludzki grzech. Dla Niego nie jest najważniejszy grzech, ale otwartość człowieka na Jego miłosierną miłość, która trwa od wieków.

2. W sobotę spowiedź parafialna od godz. 15: 00 – 16: 30 i od 17: 00 – 18: 00. Msza św. będzie o 18: 00. Dopołudnia od 9: 00 odwiedzimy chorych i starszych ze spowiedzią i Komunia św. Prosimy zgłosić ich do piątku w zakrystii lub u Księdza telefonicznie.

3. W przyszła niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.

4. Droga Krzyżowa – piątek o godz. 17: 00 / wcześniej Msza św. o 16: 30 /, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 15: 45, a po jego zakończeniu Msza św. z godz. 16: 30. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowa nr 1 - 21, za troskę o kościół, a w sobotę na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Parkowa nr 22 - 66 . w przyszła niedziele składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Serdecznie dziękujemy.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, i STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży . Życzymy dobrej lektury.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Jadwiga Toporek l. 85 Pogrzeb jej będzie w poniedziałek o 14: 30, oraz Subel Stanisław l. 74, pogrzeb jego we wtorek o 12: 30. Dobry Jezu a nasz Panie ….

8. Nasza P. Organistka podjęła dodatkową pracę w innym zawodzie na pełny etat, w związku z tym, pracować będzie w naszej parafii tylko na 1/3 etatu. Zapewnia, że w niedziele i święta będą Msze św. grane, ale nie zawsze w tygodniu.

9. Dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Dobrego pobytu wszystkim gościom z Ukrainy w rodzinach naszej parafii, i módlmy się o pokój dla udręczonej wojną Ukrainy - Szczęść Boże wszystkim.