OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.03.2022 - 03.04.2022

1. 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Nawrócenie, to proces który trwa przez całe życie. W nawróceniu Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie zawsze czyni ku nam pierwszy krok. Jego wola jest wolą pojednania, Jego miłosierdzie leży u podstaw działań człowieka, który chce na nowo wrócić do Boga i być z Nim. Każda Eucharystia jest to spotkanie człowieka z miłosiernym Ojcem, który ofiaruje swojego Syna – Jezusa Chrystusa na ofiarę Krzyża za nasze grzechy i całego świata. Jezus umiera po to, abyśmy my mogli narodzić się do  życia, życia z Bogiem Ojcem w Królestwie Niebieskim.

2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę zawierzenia naszych rodzin podczas Eucharystii i adoracji Ikony Świętej Rodziny w Chełmku na Osiedlu.

3. W dzisiejszą niedzielę kazania rekolekcyjne na Mszach św. głosi ksiądz Dariusz Bartocha , dyr. Instytutu XX. Salezjanów w Oświęcimiu. Taca dziś na potrzeby rekolekcjonisty i zgromadzenia salezjanów. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie 9 kwietnia. Jutro od 15: 00 – 18: 00 spowiedź w Gromcu.

4. W tym tygodniu w czwartek i piątek dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bobrku mają swoje rekolekcje wielkopostne. W Czwartek o godz. 8: 00 jest dla całej szkoły Msza św. z kazaniem, a po niej nauka rekolekcyjna dla uczniów kl. 4 – 8. W Piątek o godz. 8: 00 spowiedź dla uczniów kl. 4 – 8 i o 8: 30 Droga Krzyżowa dla nich z Komunią św. na zakończenie.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od 16: 00. W sobotę o 8: 00 Msza święta ze zmianka tajemnic różańcowych , a po niej od 9: 00 odwiedziny chorych z Komunia św. zgłosić ich do piątku w zakrystii.

6. Droga Krzyżowa – piątek o godz. 17: 00 / wcześniej Msza św. o 16: 30 /, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 15: 45, a po jego zakończeniu Msza św. z godz. 16: 30. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Leśna, Graniczna, Krótka, Ogrodowa, Nowopole, za troskę o kościół, a w sobotę na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Parkowa nr 1 - 21. Są do nabycia baranki Caritas do koszyczka na święta i paschaliki w tygodniu w zakrystii, a w niedziele u pań z Zespołu Charytatywnego. Bóg zapłać za ofiarność.

8. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży i bezpłatne DOBRE NOWINY . Życzymy dobrej lektury.

9. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z Covid – 19.

10. Dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu i nauk rekolekcyjnych. Dobrego pobytu wszystkim uchodźcom z Ukrainy w rodzinach naszej parafii, i módlmy się o pokój dla udręczonej wojną Ukrainy - Szczęść Boże wszystkim.