OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.03.2022 - 27.03.2022

1. 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na decyzję człowieka. Bóg w kierunku człowieka robi 99 kroków, ale jeden pozostawia nam.  Gdy nie stawiamy przeszkody i przyjmujemy ten wielki dar, potrafimy wtedy miłością rozświetlić całe nasze życie.

2. W dzisiejszą i przyszłą niedzielę kazania rekolekcyjne na Mszach św. głosi ksiądz Dariusz Bartocha , dyr. Instytutu XX. Salezjanów w Oświęcimiu. Spowiedź świąteczna będzie 9 kwietnia.

3. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania N M P , ten dzień przeżywany jest Dzień Świętości Życia. Msze św. o 16: 30 i 17: 30 na których można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje i blankiety na gazetniku.

4. Droga Krzyżowa – piątek o godz. 17: 00 / wcześniej Msza św. o 16: 30 /, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 15: 45, a po jego zakończeniu Msza św. z godz. 16: 30. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul., Krakowskiej, Nowowiejskiej, Łąkowej i Spacerowej za troskę o kościół, a w sobotę na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Leśna, Graniczna, Krótka, Ogrodowa, Nowopole. Składka gospodarcza do kopert w ubiegłą niedziele wyniosła 4170zł., na konto parafialne wpłynęło 2700zł.. Są do nabycia baranki Caritas do koszyczka na święta i paschaliki w tygodniu w zakrystii, a w niedziele u pań z Zespołu Charytatywnego. Bóg zapłać za ofiarność.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży. Życzymy dobrej lektury.

7. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z Covid – 19.

8. Sołtys, rada Sołecka i Radni serdecznie zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 24 marca / czwartek/o godz. 17: 00 w budynku Domu Ludowego w Bobrku.

9. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej w nowo utworzonym 114 – tym batalionie lekkiej piechoty w Limanowej, 112- tym w Oświęcimiu oraz 111 – tym w Krakowie. Więcej informacji w gablocie i stronie parafialnej.

10. Dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu i nauk rekolekcyjnych. Dobrego pobytu wszystkim uchodźcom z Ukrainy w rodzinach naszej parafii, i módlmy się o pokój dla udręczonej wojną Ukrainy - Szczęść Boże wszystkim.