OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.03.2022 - 13.03.2022

1. 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niebo nie zaczyna się od momentu śmierci człowieka, ale zaczyna się wtedy, kiedy serce ludzkie wybiera Boga. Bóg robi wszystko, abyśmy Go pokochali, abyśmy uczynili Go Panem naszego życia. Wielki Post jest czasem, abyśmy po raz kolejny wybrali Jezusa, postawili Go na pierwszym miejscu w życiu kapłańskim, małżeńskim i rodzinnym. Ten święty czas jest znakiem i zbawczym wydarzeniem, które może odmienić oblicze naszej szarej codzienności. Musimy wybrać się razem z Jezusem na pustynię naszego serca, aby tam usunąć chwast; oddzielić dobro i zło, aby w ten sposób na nowo wybrać Boga - Życie, które nigdy się nie kończy.

2. Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o godz. 17: 00 / wcześniej Msza św. o 16: 30 /, i w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15: 45, a po jego zakończeniu Msza św. z godz. 16: 30.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejskiej nr 27 - 46 i ul. Głogowej nr 1 – 13 za troskę o kościół, a w sobotę na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Podkomorska

4. Zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy wyniosła 8830 zł i 10 € . Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność serca, jak również na rzeczy i produkty składane przy kościele czy w budynku O S P Bobrek.

5. W poniedziałek na Mszę św. o 17: 30 zapraszamy dzieci z kl. 3, przygotowujące się do I Komunii św.. Po Mszy św. spotkanie w salce.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży. Są jeszcze DOBRE NOWINY oraz nasz parafialnik NASZ DOM. Życzymy dobrej lektury.

7. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z Covid – 19.

8. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Stefania Toporek l. 85. Pogrzeb jej w poniedziałek o 15: 00. Dobry Jezu a nasz Panie …

9. Życzymy wszystkim zdrowia i dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu i módlmy się o pokój dla udręczonej wojną Ukrainy - Szczęść Boże wszystkim.