OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.02.2022 - 27.02.2022

1. 7 NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus przypomni nam dzisiaj, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości bliźniego. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno - etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą sprawowaliśmy, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

2. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w ramach tzw. 40 – godzinnego nabożeństwa, na godz. 16: 00, a później udział we Mszy Świętej. Dzisiaj zapraszamy mieszkańców ul. Dębowa, Spokojna, Słoneczna, Kasztanowa, Ogińskiej, Długa, Akacjowa, Bagienna, Jarzębinowa, Spacerowa i Polna. W przyszłą niedzielę mieszkańców z ul. Lipowa, Kwiatowa, Cicha, Nowa, Parkowa, Ogrodowa, Nowopole, Leśna, Graniczna, Krótka, Łąkowa, Nowowiejska, Krakowska, Podkomorska.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kolista nr 33 – 75 , za troskę o kościół, a w sobotę, na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Starowiejska nr 3 – 26. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza do kopert wyniosła 2940 zł, na konto parafialne 4000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

4. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży Życzymy dobrej lektury.

5. "DALMATYŃSKA DROGA DO MARYI" – to autokarowa pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie / 9 dni / w terminie 28.05 – 05. 06. 2022 r. Koszt 2490 zł/ os. plus 170 € na bilety zwiedzanych obiektów. Więcej informacji w gablocie, stronie parafii i biurze organizatora ORLANO Travel oraz u ks. Proboszcza. Zapraszamy do udziału.

6. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z Covid – 19.

7. Życzymy wszystkim zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego - Szczęść Boże.