OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.02.2022 - 20.02.2022

1. 6 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejszy świat, który na pierwsze miejsce wysuwa rządzę pieniądza i szybkiego zysku, nawet za cenę odstąpienia od własnych przekonań religijnych, łudzi nas propozycjami łatwego szczęścia. Tak często w dążeniu do materialnego szczęścia tego świata, zapominamy o dobrach duchowych, które są najważniejsze, bo dają szczęście i radość w Królestwie niebieskim. Niech ta Eucharystia, którą celebrujemy razem z Chrystusem i kapłanem jak również popołudniowa adoracja eucharystyczna w ramach 40 dniowego nabożeństwa, wyjedna nam łaskę przebaczenia u Boga, za to, że nie zawsze w Nim pokładamy nadzieję, ale ulegamy pokusom tego świata, który proponuje nam łatwe szczęście nawet za cenę życia wiecznego.

2. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w ramach tzw. 40 – godzinnego nabożeństwa, na godz. 16: 00, a później udział we Mszy Świętej. Dzisiaj zapraszamy mieszkańców ul. Nadwiślańskiej, Starowiejskiej, Głogowej, Kolistej i Rolnej. W przyszłą niedzielę mieszkańców z ul. Dębowa, Spokojna, Słoneczna, Kasztanowa, Ogińskiej, Długa, Akacjowa, Bagienna, Jarzębinowa, Spacerowa i Polna.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kolista nr 1 – 29 oraz z ul. Rolna, za troskę o kościół, a w sobotę, na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Kolista nr 33 – 75 .Dzisiaj w niedzielę składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

4. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków oraz bezpłatne DOBRE NOWINY i nasza gazetka NASZ DOM. Życzymy dobrej lektury.

5. „DALMATYŃSKA DROGA DO MARYI” – to autokarowa pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie / 9 dni / w terminie 28.05 – 05. 06. 2022 r. Koszt 2490 zł/ os. plus 170€ na bilety zwiedzanych obiektów. Więcej informacji w gablocie, stronie parafii i biurze organizatora ORLANO Travel oraz u ks. Proboszcza. Zapraszamy do udziału.

6. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z Covid – 19.

7. Życzymy wszystkim zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego, a szczególnie wszystkim zakochanym z racji ich w dniu jutrzejszym święta- Szczęść Boże.