OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.01.2022 - 13.02.2022

1. 5 NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek jest narzędziem Boga tutaj na ziemi jeśli spełnia uczynki miłości. Miłość czyni człowieka wartościowym i pięknym w dziele stworzenia. Bóg dzięki swej dobroci, gromadzi nas przy źródle miłości, na Eucharystii, w której On sam jest obecny pośród swego ludu, ale również pragnie zjednoczyć się z nami poprzez słowo, Ciało i Krew. Każdy człowiek jest powołany przez Boga, aby realizował tutaj na ziemi przykazanie miłości. Bóg posługuje się tutaj na ziemi słabymi narzędziami, pełnymi grzechów i słabości. Tylko wiara w moc nadprzyrodzoną może sprawić, że nasza wina zostanie zmazana i zgładzony grzech, a my stać się narzędziami Bożej miłości. Prośmy o to w dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tzw. 40 – godzinne nabożeństwo przez 3 kolejne niedziele. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 16: 00, a później udział we Mszy Świętej. W przyszłą niedzielę na adorację zapraszamy mieszkańców ul. Nadwiślańskiej, Starowiejskiej, Głogowej, Kolistej i Rolnej.

3. W poniedziałek na Mszę św. o 17: 30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. 8, a później na spotkanie formacyjne. Natomiast uczniów kl. 6 i 7 w piątek na Mszę św. o 17: 00 i spotkanie formacyjne.

4. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w czwartek poświęcili swój czas i pomogli w usunięciu i zabezpieczeniu dekoracji świątecznej.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Dębowa, Spokojna, Słoneczna, Kasztanowa, Ogińskiej , za troskę o kościół, a w sobotę, na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Kolista nr 1 – 29 oraz z ul. Rolna. W przyszła niedziele składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków oraz bezpłatne DOBRE NOWINY. Życzymy dobrej lektury.

7. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z Covid – 19.

8. Życzymy wszystkim zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego - Szczęść Boże.