OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.01.2022 - 06.02.2022

1. 4 NIEDZIELA ZWYKŁA

W Bożym projekcie stworzenia i zbawienia nikt nie jest dziełem przypadku. Zostaliśmy stworzeni z miłości, powołani, aby nią żyć, i zaproszeni, aby nią w wieczności się radować. Eucharystia jest przedsmakiem tego szczęścia.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw z okazji 69 Światowy Dzień Trędowatych. Więcej informacji w gablocie.

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do puszek w ubiegłą niedzielę celem odbudowy ołtarza głównego w kaplicy D P S, który strawił pożar oraz remontu tej kaplicy. Zostało zebrane 3700 zł., które zostały przelane na konto DPS. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

4. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8: 00; 16: 30 i 17: 30 z poświęceniem gromnic. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. We Mszy św. o godz. 16: 30 uczestniczą dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie w salce na plebanii.

5. W środę od 16: 00 i w piątek od 16: 30 okazja do spowiedzi z racji I piątku. W sobotę o godz. 8: 00 Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych. Od godz. 9: 00 udamy się do chorych. Prosimy zgłosić ich do piątku w zakrystii.

6. Na czwartek na godz. 8: 00 zapraszamy mężczyzn i kobiety aby rozebrać świąteczną dekorację kościoła oraz szopkę. Dziękujemy z góry za pomoc.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 112 - 156, za troskę o kościół, a w sobotę, na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Dębowa, Spokojna, Słoneczna, Kasztanowa, Ogińskiej.

8. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków ora bezpłatne DOBRE NOWINY. Życzymy dobrej lektury.

9. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych i obostrzeń związanych z Covid – 19, prosimy aby nosić maseczki zakrywające usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcje rąk oraz zachęcamy do szczepienie się. Komunię św. prosimy o przyjmowanie na rękę i spożyciu zaraz przy kapłanie. Prosimy też aby po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni.

10. Życzymy wszystkim zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego - Szczęść Boże.